Reklama

Rozliczenie pit 37 – wszystko, co powinieneś wiedzieć!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: zdjęcie partnera

Rozliczenie pit 37 – wszystko, co powinieneś wiedzieć! - Zdjęcie główne

foto zdjęcie partnera

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Artykuł partnera Jak co roku o tej porze głowę każdego rezolutnego podatnika zajmuje temat rozliczenia się z Urzędem Skarbowym. Wiadomo, że każdy błąd popełniony wobec fiskusa może być dość bolesny, dlatego lepiej już zawczasu uzbroić się w niezbędną wiedzę na temat pit 37 i najbardziej właściwego sposobu jego rozliczania. Spójrzmy na podstawy!

Reklama

1.Czym jest pit 37?

2.Kto powinien wypełnić pit 37 za rok 2020?

3.Rozliczenie PIT-37 online: jak to zrobić?

4.PIT 37 za 2020: do kiedy należy go rozliczyć?

Jest kilka najważniejszych informacji dotyczących tego, czym w ogóle jest pit 37, kto jest zobowiązany do tego, by się według niego rozliczać, oraz jak i do kiedy właściwie należy to zrobić. Tych wszystkich informacji dowiesz się z poniższego artykułu.

Czym jest pit 37?

Pit 37 to nic innego, jak obowiązujący w Polsce specyficzny rodzaj deklaracji podatkowej. Ma on być corocznie wypełniany przez podatników celem zeznania wysokości dochodu, jaki został przez danego podatnika osiągnięty w roku poprzednim. Ważne do zapamiętania jest to, że jest to dokument, który musi być złożony we właściwym dla miejsca zamieszkania urzędzie skarbowym – choć od zeszłego roku dzięki tzw. Mikro rachunkom podatnicy mają sporo ułatwienie pozwalające na internetowe rozliczenie się z fiskusem.

Kto powinien wypełnić pit 37 za rok 2020?

Do rozliczenia się na wzór druku pit 37 udostępnionego przez Ministerstwo Finansów są zobowiązani wszyscy podatnicy, którzy w poprzednim roku osiągnęli przychody z tytułu różnych źródeł. Mogą to być zasiłki pieniężne z ubezpieczenia społecznego, czy też działalności wykonywane osobiście. Tak samo na tej podstawie powinni się rozliczać podatnicy pozyskujący przychód z ramienia praw autorskich i innych praw majątkowych, ale też wynagrodzeń ze stosunku pracy, czy też ze stosunku służbowego. Rozliczenia nie omijają też osób, które swoje źródło dochodów mają na podstawie stypendiów, rent lub emerytur, zasiłków i świadczeń przedemerytalnych.

Rozliczenie PIT-37 online: jak to zrobić?

Choć istnieje kilka sposobów i możliwości rozliczenia za poprzedni rok podatkowy - program do pit online Podatnik zdaje się być najlepszym i najwygodniejszym sposobem na pit 37 online. Najlepsze jest to, że mamy do czynienia z 100% bezpłatnym rozwiązaniem, a sam program cieszy się ogromną ilością pozytywnych opinii kierowanych pod jego adresem. Podatnicy, którzy już mieli okazję korzystać z tego rozwiązania jako wygodnego sposobu na rozliczenie podatkowe podkreślają jego intuicyjność i łatwość obsługi, jako kluczowe atuty, dzięki którym nie zamieniliby tego sposobu rozliczania się z Pit-37 online na żaden inny. Wskazują też na szybkość, jasność i rzetelność realizowanych rozliczeń z jego pomocą, jak również często można przeczytać deklaracje, że na pewno przy kolejnym rozliczeniu podatkowym chętnie wrócą do tego rozwiązania. Aby dokonać rozliczenia z pomocą tego programu wystarczy założyć bezpłatne konto – cała reszta jest szybka, sprawna i bezproblemowa. Dodatkowym atutem jest fakt, że w razie pytań, czy wątpliwości można zgłosić się do jednego z ekspertów czuwających nad prawidłowością przebiegu rozliczenia.

PIT 37 za 2020: do kiedy należy go rozliczyć?

Bez względu na to, czy rozliczać się będzie pit 37 online, czy w inny z dozwolonych sposobów – nie może się to odbyć później aniżeli do 30 kwietnia po roku podatkowym. Jest to obok prawidłowości samego rozliczenia, w której pomoże wyżej wspomniany program Podatnik najważniejsza rzecz – data się liczy, dlatego lepiej nie czekać z samym rozliczeniem na ostatnią chwilę.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE