Reklama

W gminie Kotlin będzie punkt konsultacyjny programu „Czyste Powietrze”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

W gminie Kotlin będzie punkt konsultacyjny programu „Czyste Powietrze” - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 1 lutego w Urzędzie Gminy w Kotlinie będzie się znajdował punkt konsultacyjno-informacyjny programu „Czyste Powietrze”.

Czyste Powietrze to pierwszy ogólnopolski program dopłat do wymiany starych pieców oraz docieplenia domów jednorodzinnych. Od l lutego w Urzędzie Gminy w Kotlinie na podstawie porozumienia podpisanego z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu będzie się znajdował punkt konsultacyjno-informacyjny programu „Czyste Powietrze”.    

W gminie Kotlin punkt konsultacyjny programu „Czyste Powietrze”

Punkt będzie zlokalizowany  w pokoju nr 7 i 8 kotlińskiego urzędu, informacje telefoniczne można uzyskać pod numerem (62) 740- 54- 81 wew. 40, 41. 

- Żyjemy w takich czasach, że każda informacja dla mieszkańców odnośnie ochrony środowiska jest ważna. To już od mieszkańców i ich możliwości finansowych zależy, czy skorzystają z programu. Samorząd Kotlina umożliwia uzyskanie niezbędnych informacji i złożenie wniosku, który zostanie przesłany do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu -  mówi Mirosław Paterczyk, wójt Kotlina. 

 Wójt przypomina, że samorząd ma Program Ochrony Środowiska dla gminy Kotlin i dopłaca do usuwania azbestu, wymiany kotłów centralnego ogrzewania z paliwa stałego na paliwo stałe o wyższych parametrach, z paliwa stałego na paliwo gazowe lub ogrzewanie elektryczne.                             

Na co można uzyskać do dofinasowanie w ramach programu „Czyste Powietrze”?   

Program przewiduje dofinansowania na:

1)      wymianę nieefektywnych źródeł ciepła na paliwa stałe;

2)      modernizację instalacji wewnętrznych c.o. i c.w.u.;

3)      ocieplenie przegród budowlanych;

4)      wymianę stolarki zewnętrznej (okna/drzwi/bramy garażowe);

5)      wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła;

6)      mikroinstalację fotowoltaiczną;

7)       audyt energetyczny/dokumentację projektową/ekspertyzy. 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy