Reklama

Uwaga - Powiatowy Inspektorat Weterynarii w nowym miejscu [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Uwaga - Powiatowy Inspektorat Weterynarii w nowym miejscu [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Jarocinie już nie mieści się w budynku przy ulicy Poznańskiej. Właśnie przeniósł się do nowej siedziby.

 

 

Weterynaria przy ul. Poznańskiej w Jarocinie była - jak mówią mieszkańcy - od zawsze.

 

 

Z biegiem czasu jednak zaczęło brakować miejsca i coraz większym utrudnieniem stał się wjazd do siedziby, ponieważ znajduje się on na bardzo ruchliwym skrzyżowaniu ul. Poznańskiej i al. Niepodległości. Dlatego rozpoczęły się poszukiwania nowej siedziby.

 

 

- Udało się nam porozumieć z jarocińskim starostwem. Dostaliśmy od nich w trwały zarząd działkę przy ul. Handlowej w Jarocinie, na której stał zdewastowany budynek. Przeprowadziliśmy generalny remont i zaadaptowaliśmy go na nasze potrzeby - wyjaśnia Paweł Marcinkowski, powiatowy lekarz weterynarii.

 

 

Ulica Handlowa, przy której znajduje się nowa siedziba Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Jarocinie to przecznica od ulicy Zacisznej - za urzędem pracy i wydziałem komunikacji.

 

 

Prace przy nowej siedzibie trwały kilka miesięcy [więcej na ten tmat czytaj tutaj]. Potem nastąpiło urządzanie i wyposażanie pomieszczeń.

 

 

- Sama przeprowadzka to było trudne zadanie, ponieważ w tym czasie normalnie pracowaliśmy - zaznacza Marcinkowski.

 

 

Powiatowy lekarz weterynarii przyznaje, że w nowym miejscu są o wiele lepsze warunki nie tylko do pracy, ale i dla petentów, którzy korzystają z usług placówki. - Jest o wiele więcej miejsca. Przestronne i jasne pomieszczenia oraz podjazd dla osób niepełnosprawnych - wylicza lekarz. A przed inspektoratem powstał parking dla klientów.

 

Grunt przekazała gmina Jarocin. Ona też zdecydowała się dofinansować budowę miejsc postojowych kwotą 10 tysięcy złotych. Tyle samo dołożył samorząd powiatu jarocińskiego.

 

 

Adaptacje nowej siedziby Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Jarocinie kosztowała ok. 1,5 miliona złotych - znaczna część pochodziła z budżetu państwa.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE