Reklama

Uwaga. Policja prowadzi akcję „NURD”. Uważajcie na przejściach

Opublikowano: 26 lutego 2021 11:05
Autor: | Zdjęcie: KWP w Poznaniu

Uwaga. Policja prowadzi akcję „NURD”. Uważajcie na przejściach     - Zdjęcie główne

Uwaga. Policja prowadzi akcję „NURD”. Uważajcie na przejściach | foto KWP w Poznaniu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa akcja „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

Reklama

Policjanci zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.  Dziś na terenie całego województwa wielkopolskiego funkcjonariusze  policji prowadzą działania pod nazwą „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Ta akcja jest wyrazem troski o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.


Akcja „NURD” stanowi przykład działań realizowanych przez policję na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Szczególnym nadzorem zostaną dzisiaj objęte miejsca, które są wyjątkowo niebezpieczne dla pieszych. Należy jednak pamiętać, że policjanci nadal będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.Jednocześnie prowadzone są przedsięwzięcia edukacyjne, w ramach których policjanci przekazują uczestnikom ruchu drogowego informacje o zagrożeniach pieszych na drodze oraz potrzebie znajomości i przestrzegania przepisów prawa.

Policja przypomina, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Ponadto, jeśli skręca w drogę poprzeczną, jest zobowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża. Za nieustąpienie pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściu grozi mandat w wysokości 350 zł.

Swoje obowiązki mają również piesi.

 

Cztraj również: Tylko młodzi jeżdżą nieodpowiedzialnie? Zobaczcie, co zrobił ten 71-letni kierowca


Warto przypomnieć, że uczestników ruchu drogowego obowiązują zasady  szczególnej ostrożności i ograniczonego zaufania. Mimo, że dotyczą wszystkich to podwójnie zdeterminowani do ich stosowania powinni być piesi, którzy przy wypadku zawsze przegrają.


Ostrożny pieszy to taki, który podczas przekraczania jezdni, bez względu na posiadane pierwszeństwo, pamięta o obserwacji pojazdów upewniając się czy kierowca prawidłowo reaguje na jego obecność na drodze.


Co istotne kierujący pojazdem widząc znak informacyjny o przejściu dla pieszych powinien, zgodnie z przepisem, zmniejszyć prędkość a zwiększyć uwagę.


Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.