Reklama

Tylko młodzi jeżdżą nieodpowiedzialnie? Zobaczcie, co zrobił ten 71-letni kierowca

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: KWP w Poznaniu

Tylko młodzi jeżdżą nieodpowiedzialnie? Zobaczcie, co zrobił ten 71-letni kierowca - Zdjęcie główne

71-latek piratował toyotą. Policja zatrzymała mu prawo jazdy | foto KWP w Poznaniu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W tym przypadku policjanci nie mieli wyboru...

Reklama

 Główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, z winy kierujących, jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Niezgodne z prawem zachowania zagrażają nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie tym niechronionym. W przypadku potrącenia pieszego, nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości, zmniejsza szanse jego przeżycia.


Pamiętajmy, że za każdym wypadkiem, zwłaszcza tym, gdzie ginie człowiek, kryje się niewyobrażalna tragedia ludzka, która dotyka zarówno bliskich zmarłego, jak i sprawcy.


Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa,  widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu. Ponadto powinien wziąć pod uwagę również inne czynniki m.in.: umiejętności i doświadczenie w kierowaniu pojazdami, stres, zmęczenie.


Należy również pamiętać, że wraz ze wzrostem prędkości, w sytuacji nagłego zagrożenia, panowanie nad pojazdem staje się coraz trudniejsze. Kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Ciągle nie brakuje kierowców, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego.  Wczoraj informowaliśmy o młodym kierowcy, który rozpędził się fordem. 22-latek wpadł w ręce funkcjonariuszy w Cielczy.

 

Tymczasem policja poinformowała o kolejnym piracie. W środę po południu policjanci pełnili nadzór nad ruchem w Żółkowie (gm. Żerków).  W pewnym momencie wypatrzyli samochód marki Toyota RAV 4. Jego kierowca jechał z nadmierną prędkością.


 Ile miał na liczniku?  

 


 - 71-letni mieszkaniec gminy Żerków w obszarze zabudowanym pędził z szybkością 103 km na godzinę – relacjonuje st. asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy KPP w Jarocinie.  

 


Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, ukarali mandatem i nałożyli punkty karne.  
Za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h kierowca traci prawo jazdy na trzy miesiące, ale i zostaje ukarany mandatem  w wysokości 400-500 zł i 10 punktami karnymi.

W ubiegłym roku mundurowi ruchu drogowego zatrzymali 98 uprawnień do kierowania w tym 58 za przekroczenie prędkości powyżej 50km/h na obszarze zabudowanym oraz 665 dowodów rejestracyjnych.

Według Instytutu Transportu Samochodowego 75 procent kierowców przekracza dozwoloną prędkość, w tym 45 procent o więcej niż 10 km/h.
 
W roku 2020 na drogach powiatu jarocińskiego zaistniało 583 zdarzeń drogowych, w tym 29 wypadków i 554 kolizji drogowych. W wypadkach tych 29 osób doznało obrażeń ciała. Pięć osób niestety poniosło śmierć.


W roku 2020 policjanci ruchu drogowego ujawnili 8099 wykroczeń, za które:
 - nałożyli 5809 mandatów karnych,
 - nałożyli 38 mandatów karnych na pieszych,
 - ujawnili 4867 przekroczeń dozwolonej prędkości jazdy,
 - sporządzili 105 wniosków o ukaranie,
 - przeprowadzili 10.255 kontroli drogowych,
 - przeprowadzili 11.547 kontroli stanu trzeźwości kierujących.
 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy