Reklama

Zrób "Super Pączka" i wygraj. Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zrób "Super Pączka" i wygraj. Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gazeta Jarocińska wraz z Zarządem Powiatu Jarocińskiego oraz Andżeliką Możdżanowską, posłem do Parlamentu Europejskiego ogłasza konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich na "Super Pączka 2023". Do zdobycia są nagrody rzeczowe oraz wyjazd do Brukseli dla reprezentacji jednego z kół!

Południowa Oficyna Wydawnicza Sp. z o.o., wydawca Gazety Jarocińskiej i portalu jarocinska.pl w partnerstwie z Zarządem Powiatu Jarocińskiego oraz Andżeliką Możdżanowską, posłem do Parlamentu Europejskiego ogłasza konkurs “Super Pączek 2023”.

Te tradycyjne przysmaki powstają niemal w każdym domu, a zwyczaje smażenia pączków, kultywowane z pietyzmem przez nasze babcie i mamy, są z pewnością również podtrzymywane i utrwalane przez Koła Gospodyń Wiejskich. Mamy pełne przekonanie, że to właśnie członkinie KGW - jak nikt inny - potrafią pielęgnować, zachować i przekazać tradycje kulinarne kolejnym pokoleniom - wskazują pomysłodawcy konkursu.  

Chcąc docenić te wysiłki i jednocześnie podkreślić wyjątkowość powstających produktów - bo zgodzimy się, że nie ma dwóch takich samych pączków - mamy zaszczyt zaprosić Koła Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu do udziału w konkursie “Super Pączek 2023”.

Finał pierwszej edycji naszego przedsięwzięcia zaplanowano na 15 lutego, w przeddzień Tłustego Czwartku. Zapraszamy serdecznie do udziału w konkursie. 

„Super Pączek 2023”. Jak wziąć udział?

Celem konkursu Super Pączek 2023 jest:

  • kultywowanie i upowszechnianie tradycji przygotowania i wypieku pączków,
  • promocja Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu jarocińskiego,
  • wymiana doświadczeń pomiędzy KGW.
 

Uczestnikiem konkursu mogą być Koła Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu jarocińskiego. Zgłosić udział w zabawie można poprzez formularz dostępny TUTAJ - KLIKNIJ lub dzwoniąc pod numer 62 747 15 31, nie później niż do poniedziałku, 13 lutego, do godz. 12.00

W zgłoszeniu należy podać: nazwę i adres Koła Gospodyń Wiejskich, imię i nazwisko osoby zgłaszającej, adres e-mail, numer telefonu oraz nazwę zgłaszanych pączków. Co ważne, jedna reprezentacja KGW może zgłosić jeden rodzaj pączków, w ilości co najmniej 5 sztuk.

Dodatkowo, uczestnicy przedsięwzięcia zobowiązani są dostarczyć przepis na przygotowane pączki - przy zgłoszeniu lub osobiście w dniu rozstrzygnięcia, który następnie zostanie opublikowany na portalu jarocinska.pl, portalu magazynona.pl oraz w tygodniku „Gazeta Jarocińska”.

KGW zgłoszone do zabawy muszą dostarczyć pączki w środę, 15 lutego, o godzinie 14.45 do Restauracji "Słoneczna" w Jarocinie, gdzie następnie komisja konkursowa wybierze zwycięzcę. W rozstrzygnięciu konkursu mogą uczestniczyć maksymalnie 2-osobowe reprezentacje kół.

Dostarczone pączki zostaną ocenione, według kryteriów:

  • walory smakowe,
  • estetyka wykonania,
  • dekoracja i prezentacja pączków.

W każdym z tych kryteriów komisja przyzna od 1 do 10 punktów. 

Zgłoszone do konkursu pączki sfotografujemy. Następnie zdjęcia zamieścimy na portalu jarocinska.pl, gdzie internauci będą mogli głosować na najładniej udekorowane pączki. Reprezentacja KGW, którego zdjęcie zwycięży wygra wyjazd do Brukseli, którego sponsorem jest poseł do Parlamentu Europejskiego - Andżelika Możdżanowska. Głosowanie rozpocznie się 16 lutego i potrwa do 22 lutego. O szczegółach będziemy informować już niebawem na portalu. 

Nagrody w konkursie "Super Pączek 2023" 

W Konkursie Super Pączek 2023 Powiatu Jarocińskiego zostaną przyznane następujące nagrody:

  • I miejsce - nagroda rzeczowa dla KGW o wartości 500 zł
  • II miejsce - książka kucharska dla KGW
  • III miejsce - książka kucharska dla KGW

Sponsorem nagród jest Powiat Jarociński. Nagrody zostaną wręczone podczas rozstrzygnięcia konkursu. 

Nagroda w głosowaniu internautów na zdjęcie najładniej udekorowanych pączków 

  • wyjazd do Brukseli dla 3-osobowej reprezentacji KGW, którego zdjęcie zwycięży 
Sponsorem nagrody jest Andżelika Możdżanowska, poseł do Parlamentu Europejskiego.

 

ZOBACZ TEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy