Szkoła w Klęce brała udział w projekcie „PoMOCna biblioteka szkolna uwalnia moc umiejętności cyfrowych”. W ramach programu “Wzmocnij swoje otoczenie”, którego organizatorem są Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. przeprowadzono warsztaty dla uczniów, nauczycieli oraz seniorów z gminy Nowe Miasto. Celem programu jest wsparcie rozwoju wspólnej przestrzeni publicznej.
Warsztaty interaktywne w szkole w Klęce
Projekt, realizowany na przełomie września i października, nosił nazwę: „PoMOCna biblioteka szkolna uwalnia moc umiejętności cyfrowych”. Zakładał on zakup narzędzi interaktywnych dla biblioteki szkolnej oraz przeprowadzenie 3 zajęć warsztatowych dla uczniów, nauczycieli oraz seniorów z gminy Nowe Miasto nad Wartą - z wykorzystaniem nowej technologii.Warsztaty odbyły się w szkolnej bibliotece oraz przylegającym do szkoły w Klęce Ogrodzie Zmysłów. Warsztaty prowadzone były pro bono publico przez koordynatorkę i pomysłodawczynię, bibliotekarkę - Izabelę Zwierzchlewską.
Dzięki przyznanym funduszom z programu „Wzmocnij Swoje Otoczenie", biblioteka szkolna staje się dobrze wyposażonym w narzędzia interaktywne centrum multimedialnym. Mamy również możliwość tworzenia szkoły przyszłości, bazującej na nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych i metodach nauczania - czytamy na stronie szkoły.
W ramach projektu i dzieki przyznanym środkom finansowym w wysokości 24.563 zł, zakupiono nowoczesny sprzęt IT:
- monitor interaktywny SMART, rozdzielczość 4k wraz z mobilnym stojakiem,
- 4 szt. Apple iPad 9-generacji,
- Laptop Dell Dell Vostro, procesor i5.
Seniorzy z gminy Nowe Miasto dowiedzieli się o przydatnych aplikacjach
Ponadto, we wtorek, 24 października, w bibliotece w Zespole Szkół w Klęce dobyło się spotkanie z seniorami z terenu gminy Nowe Miasto. Podczas warsztatów została zaprezentowana prezentacja multimedialna pt.: Aplikacje pomocne dla seniorów. Oparta była na potrzebach seniorów w obecnym świecie cyfrowym, zawierała informacje na temat popularnych aplikacji dla osób starszych oraz przybliżyła uczestnikom spotkania wybrane aplikacje związane z medycyną i zdrowiem. W trakcie spotkania zwrócono również uwagę na zachowanie bezpieczeństwa i ochronę danych, a także na wyzwania związane z korzystaniem z aplikacji.Seniorzy dowiedzieli się również jak pobrać wybraną aplikację i gdzie szukać legalnej kultury. Prowadząca warsztaty Izabela Zwierzchlewska przedstawiła propozycje wyboru bibliotek cyfrowych i innych źródeł darmowych (lub prawie darmowych), ebooków oraz audiobooków, które będą przydatne w rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.
ZOBACZ TEŻ
Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.