reklama

Uczniowie i absolwenci jarocińskiej „trójki” wystawili mickiewiczowskie „Dziady” na scenie JOK-u

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Uczniowie i absolwenci jarocińskiej „trójki” wystawili mickiewiczowskie „Dziady” na scenie JOK-u - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
26
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościOwacjami na stojąco zakończył się spektakl „Dziadów” Adama Mickiewicza wystawiony na scenie JOK Jarocin przez uczniów i absolwentów Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Jarocinie.
reklama

Listopad zajmuje wyjątkowe miejsce w polskiej tradycji - to czas zadumy i skupienia. Właśnie taki nastrój panował w czasie spektaklu mickiewiczowskich „Dziadów”, który na scenie Jarocińskiego Ośrodka Kultury wystawili uczniowie i absolwenci Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Jarocinie. 

Kilkuminutowe owacje na stojąco dla uczniów i absolwentów jarocińskiej „trójki”

Pomysłodawczyniami spektaklu na motywach II części mickiewiczowskich „Dziadów” były polonistki: Magdalena Rojewska i Natalia Kaczmarek. To nie pierwszy raz jarocińska "trójka" przedstawia publiczności swoja adaptację dzieł polskiego wieszcza.

reklama

Tegoroczny spektakl poprzedziły długie godziny przygotowań i prób. W przedsięwzięcie zaangażowali się również rodzice, którzy przygotowali między innymi stroje i elementy scenografii. 

Zaproszenie do odtworzenia słowiańskiego rytuału spotkania z duchami na deskach Jarocińskiego Ośrodka Kultury, oprócz uczniów, przyjęli również absolwenci „trójki” - Marcin Musiela i Joanna Gola. 

Przejmujące sceny, zaangażowanie młodych aktorów, nastrojowa muzyka i gra świateł sprawiły, że spektakl spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności i kilkuminutowymi owacjami na stojąco.  

reklama

Mickiewiczowskie „Dziady” dwukrotnie na scenie JOK-u

Przedstawienie zostało wystawione dwukrotnie w ciągu jednego dnia - przed południem dla uczniów najstarszych klas szkół podstawowych z gminy Jarocin i wieczorem dla mieszkańców, zaproszonych gości i sympatyków SP nr 3.

Słowa uznania dla występujących w spektaklu i wszystkich, którzy się zaangażowali w przedsięwzięcie skierował Marek Sobczak, dyrektor wydziału oświaty i kultury urzędu miejskiego. 

W przedstawieniu wystąpili: Guślarz - Marcin Musiela, Widmo Złego Pana - Joanna Gola, Pasterka - Natalia Kubiak, Rózia - Natasza Wikary, Józio - Bruno Misiak, Kruk - Mariia Molodyk, Sowa - Magdalena Mikołajewicz, Starzec - Borys Deichsler, chór ptaków nocnych: Jowita Witczak, Agata Bartoszak, Dorota Kosiewska, Maja Tauchert, Julia Plesiak, Justyna Michalak, Natalia Ranosz, Natasza Hodór, chór: Maksym Hoderny, Antoni Wolski, Maja Antczak, Agata Schubert, Wiktoria Zalewska, Weronika Waszkiewicz, Wiktoria Waszkiewicz, Alicja Szkudlarek, Julia Matysiak, Maja Szewczyk, Zuzanna Matyla, Kamila Jóźwiak, Yana Demianchuk i Anna Kwieciak.

reklama


PRZECZYTAJ TAKŻE

 

 

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama