Reklama

Uczniowie „Dwójki” wśród najzdolniejszych

Opublikowano: śr, 22 cze 2022 09:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Jarocinie laureatami Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych.

Reklama

W dniu 10 maja w Kuratorium Oświaty w Poznaniu w sali sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczysta gala wręczenia zaświadczeń laureatom Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych.

Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Jarocinie:

Agata Moś (klasa 8a – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego) oraz Michał Michalak (klasa 7c – laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego), którzy od początku roku szkolnego poświęcili dużo czasu, by zmierzyć się z niełatwymi etapami Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych.

 

Uczniowie z Jarocina laureatami Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

Obecność na gali Wicewojewody Beaty Maszewskiej, Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Roberta Gawła oraz Przewodniczących Wojewódzkich Komisji Konkursowych mogła być tylko potwierdzeniem tego, jak ważne tytuły uzyskali nasi uczniowie. Z rąk Kuratora Oświaty laureaci odbierali zaświadczenie, które, poza zaszczytem, daje także wymierne korzyści, m. in. gwarantuje miejsce w wymarzonej szkole ponadpodstawowej, zwolnienie z danej części egzaminu ósmoklasisty i najwyższą ocenę końcową z przedmiotu.

W trakcie uroczystości Wicewojewoda i Wielkopolski Kurator Oświaty skierowali do młodych ludzi ciepłe, motywujące słowa, serdeczne gratulacje oraz wyrazy szczerego podziwu dla ich wysiłku, osiągnięć, wiedzy i niezwykłych umiejętności.

Miłym akcentem podczas wręczania zaświadczeń było wykonanie pamiątkowych zdjęć.

- Sukces naszych uczniów to powód do dumy dla całej społeczności szkolnej. Bez wątpienia uzyskane tytuły świadczą o ich zdolnościach, pracowitości, wytrwałości, ale również o niezwykłej skromności i pokorze, którą wykazali, przygotowując się do tych konkursów. Laureatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy! - mówią władze szkoły.

 

ZOBACZ TEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy