Reklama

Trzy osoby skazane za znęcanie się nad 39-latkiem, którego zwłoki znaleziono w kukurydzy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Trzy osoby skazane za znęcanie się nad 39-latkiem, którego zwłoki znaleziono w kukurydzy - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sąd Rejonowy w Jarocinie skazał trzy osoby, które znęcały się nad 39-latkiem, którego zwłoki znaleziono przed dwoma laty w polu kukurydzy. Dwie osoby trafią do więzienia.

Wyrok jarocińskiego sądu jest finałem głośnej sprawy z czerwca 2021 roku.

 Zwłoki mężczyzny znaleziono w polu kukurydzy w Wilczyńcu     

Zwłoki mężczyzny zaleziono na polu kukurydzy w Wilczyńcu. Kilka godzin po tym zdarzeniu policja podawała, że do zgonu mężczyzny nie przyczyniły się osoby trzecie. Po publikacji takiej wersji na portalu jarocinska.pl w sieci zawrzało.  Internauci sugerowali, że Waldek mógł nie umrzeć naturalnie.

Pojawiło się sporo wpisów mówiących o tym, że nad mężczyzną miała się znęcać konkubina ofiary i jej bracia. Ostatecznie prokuratura wstrzymała pogrzeb i zarządziła sekcję zwłok, po której śledczy stwierdzili, że do śmierci trzydziestodziewięciolatka nie przyczyniły się osoby trzecie. 

W sierpniu 2021 roku prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci Waldemara B. Jednak śledczy do odrębnego postępowania wyłączyli zgromadzone materiały świadczące o tym, że 39-latek mógł być ofiarą przemocy za życia. Mieszkańcy, do których dotarła nasza dziennikarka wskazywali, że nad Waldkiem miała się znęcać jego partnerka życiowa i jej bracia.

Prokuratura: Za życia znęcali się nad 39-latkiem
 

Śledczy zgromadzili materiał, który był podstawą do przedstawienia zarzutów trzem osobom. Konkubina nieżyjącego 39-latka i jej bracia usłyszeli zarzuty "psychicznego i fizycznego znęcania się nad zmarłym mężczyzną".

    - 45-letniej kobiecie zarzucono, że w okresie od 2016 do czerwca 2021 znęcała się nad konkubentem w ten sposób, że wyzywała go słowami wulgarnymi oraz stosowała przemoc fizyczną, uderzała  przedmiotami w różne części ciała, biła  i kopała - mówił Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Organy ścigania znalazły również dowody, że 44-letni mężczyzna pastwił się nad Waldemarem B. w okresie od 2018 roku do czerwca 2021 roku. Oskarżony miał bić 39-latka. Zarzucanego czynu miał się dopuścić w warunkach recydywy podstawowej, tj. w ciągu pięciu lat po odbyciu kary co najmniej 6 miesięcy pozbawienia wolności za podobne przestępstwo umyślne. Analogiczny zarzut usłyszał kolejny z braci konkubiny 37-letni mężczyzna. Akt oskarżenia trafił do jarocinskiego sądu

Trzy osoby skazane za znęcanie się nad 39-latkiem

 Sąd Rejonowy w Jarocinie wydał wyrok w tej sprawie. Beatę K. skazał na karę 8 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby 2 lat. Jednocześnie sąd zobowiązał oskarżoną do informowania kuratora o przebiegu okresu próby oraz do powstrzymania się od nadużywania alkoholu.

Adamowi K. i Adamowi W. wymierzono kary po 3 miesiące pozbawiania wolności. Wyrok jest prawomocny.  

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.          
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy