Reklama

Szpital Powiatowy w Jarocinie. Jest decyzja w sprawie oddziału dziecięcego

Opublikowano: wt, 19 sty 2021 13:40
Autor:

Szpital Powiatowy w Jarocinie. Jest decyzja w sprawie oddziału dziecięcego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Oddział dziecięcy Szpitala Powiatowego w Jarocinie wznowił pracę. Tym samym przyjmuje już pacjentów.

 

Działalność oddziału została zawieszona na początku roku. Przyczyną były problemy kadrowe. Na emeryturę odszedł między innymi ordynator Paweł Eliasz.

 

- Poza tym część personelu boryka się z problemami związanymi z koronawirusem. Dlatego byliśmy zmuszeni czasowo zawiesić działalność tego oddziału - wyjaśniał wówczas dr n. med. Włodzimierz Budzyński, dyrektor medyczny szpitala.

 

 

Szpital Powiatowy w Jarocinie. Oddział dziecięcy wrócił do pracy

Po dwutygodniowej przerwie jarocińska pediatria wznowiła funkcjonowanie.

 

- Mamy wymagana obsadę personelu, który pracuje pod nadzorem lekarza specjalisty chorób dziecięcych - informuje dyrektor medyczny lecznicy.

 

Poza problemami personalnymi, które zdaniem Włodzimierza Budzyńskiego spowodowane są brakiem lekarzy pediatrów nie tylko w Jarocinie, ale w całym kraju, nasz oddział dziecięcy boryka się z nie najlepszymi warunkami lokalowymi.

 

To jednak wkrótce ma się zmienić. Szpital otrzymał bowiem ponad 7-milionowe dofinansowanie na przybudowę i modernizację starej części lecznicy. To tam między innymi jarocińska pediatria ma znaleźć nową siedzibę.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE