Reklama

Szkolenia dla rolników. „Ochrona różnorodności biologicznej w warunkach produkcji rolnej”

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pexels

Szkolenia dla rolników. „Ochrona różnorodności biologicznej w warunkach produkcji rolnej” - Zdjęcie główne

foto pexels

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wielkopolska Izba Rolnicza zaprasza na szkolenia dla rolników. Tematem będzie ochrona różnorodności biologicznej w warunkach produkcji rolnej.

Reklama

Szkolenia dla rolników w Woli Książęcej

Wielkopolska Izba Rolnicza zaprasza na szkolenia „Ochrona różnorodności biologicznej w warunkach produkcji rolnej. Odbędą się one 15 listopada o godz. 8.30 w sali wiejskiej w Woli Książęcej (gm. Kotlin).

Warto tam być ponieważ:

  • W trakcie szkolenia dowiesz się, że bioróżnorodność to nie wymysł polityków.
  • Ochrona bioróżnorodności to realne zyski dla rolników.
  • Chwasty też są potrzebne – jak pokazują badania ochrona bioróżnorodności pozytywnie wpływa na jakość gleby i jej zasobność w wodę, co przekłada się na ilość i jakość produkcji rolniczej.
  • W nowej perspektywie finansowej więcej środków finansowych dostaną Ci rolnicy, którzy będą robili więcej dla ochrony bioróżnorodności.
  • W dobie wysokich kosztów nawozów i środków ochrony roślin, należy przede wszystkim skupić się na nie chemicznych metodach ochrony roślin.
  • Nowe działania KPS – ekoschematy pozwolą na uzyskanie podobnego poziomu dopłat, jakie rolnik otrzymuje obecnie – bez ich stosowania dopłaty rolnika będą o około 30% niższe niż dotychczas.
  • Konsumenci będą więcej płacić za produkty rolne i spożywcze wytwarzane z poszanowaniem bioróżnorodności, klimatu i środowiska.
  • Rolnicy korzystający z premii dla Młodych Rolników, mogą zaliczyć to  szkolenie jako jedno z wymaganych szkoleń uzupełniających.

Szkolenie w Woli Książęcej - dla kogo?

Uczestnikami szkolenia mogą być: rolnicy, domownicy rolników, małżonkowie rolników, osoby zatrudnione w rolnictwie, właściciele lasów, wnioskodawcy lub beneficjenci operacji typu „Premie dla młodych rolników” w ramach poddziałania „Pomoc w rozpoczęciu działalności gospodarczej na rzecz młodych rolników” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

Szkolenie jest bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona.

Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu z Biurem Powiatowym Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Jarocinie pod numerem telefonu 62-747-66-66/ 574-470-720.

 

ZOBACZ TEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy