Reklama

Szkoła w Sławoszewie z miasteczkiem ruchu drogowego [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jezdnie, skrzyżowanie, znaki drogowe, przejścia dla pieszych. Przy Szkole Podstawowej w Sławoszewie powstało nowoczesne miasteczko ruchu drogowego. Można tam poćwiczyć jazdę na rowerze i przygotować się do egzaminu na kartę rowerową.

Reklama

Przy Szkole Podstawowej w Sławoszewie powstało nowoczesne miasteczko ruchu drogowego. Przy realizacji tego przedsięwzięcia pracowali rodzice uczniów sławoszewskiej szkoły, pracownicy obsługi i nauczyciele. Z miasteczka skorzystają  najmłodsi, czyli przedszkolacy i uczniowie klas I-III, którzy dopiero poznają zasady poruszania się pieszych po drogach i ich starsi koledzy przygotowujący się do zdobycia karty rowerowej.

Szkoła w Sławoszewie z miasteczkiem ruchu drogowego

Jednak użytkownikami  miasteczka będą wszyscy uczniowie, którzy powinni wiedzieć, jakie  zasady poruszania obowiązują w ruchu drogowym. W połowie października uroczyście otwarto obiekt. Po symbolicznym przecięciu wstęgi na ulicach miasteczka pojawili się uczniowie przejeżdżający się na rolkach, rowerach, hulajnogach. Jako pierwsi miasteczko przemierzyli ubrani w kamizelki odblaskowe przedszkolacy i uczniowie klas I-III.

Szkoła w Sławoszewie z miasteczkiem ruchu drogowego

Ostatnim, ale równie ważnym punktem uroczystości było szkolenie z zasad udzielania pierwszej pomocy, które przeprowadzili dla uczniów strażacy z OSP Sławoszew. Poradzenie sobie w stresującej sytuacji, w której od szybkiej i właściwej reakcji zależy ludzkie zdrowie, a nawet życie, jest cenną umiejętnością. Cieszy więc fakt, że strażaków otoczyła grupa zainteresowanych, ale też, trzeba przyznać, zorientowanych w temacie dzieci. Pewnie odpowiadały na pytania instruktorów i brały udział w ćwiczeniach. Wskazówki doświadczonych w akcjach ratunkowych strażaków spotkały się z bardzo pozytywnym przyjęciem. To z kolei pozwala mieć nadzieję, że młodzi uczestnicy szkolenia będąc świadkami niebezpiecznego dla kogoś zdarzenia zareagują poprawnie, a  ich wiedza i umiejętności uratują czyjeś zdrowie.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy