Reklama

Szkoła w Kolniczkach w projekcie Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Szkoła Podstawowa im. księdza Jana Twardowskiego w Kolniczkach

Szkoła w Kolniczkach w projekcie Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020 - Zdjęcie główne

foto Szkoła Podstawowa im. księdza Jana Twardowskiego w Kolniczkach

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Kolniczkach została beneficjentem projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020.

Reklama

Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Kolniczkach bierze udział w projekcie „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020”. To inicjatywa Samorządu Województwa Wielkopolskiego, realizowana przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 - 2020.

Celem głównym projektu jest podniesienie jakości edukacji na każdym szczeblu kształcenia ogólnego w 700 szkołach województwa wielkopolskiego - poprzez rozwój kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli. Cel realizowany jest poprzez zajęcia pozalekcyjne metodą projektu i metodą kształcenia wyprzedzającego, z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Korzyści dla szkół biorących udział w projekcie Cyfrowa Szkoła Wielkopolska@ 2020

Na ten moment szkoła nie zna wszystkich szczegółow. Placówka otrzyma dostęp do Aplikacji Edukacyjnej wykorzystującej technologię 3D.

Wspomniana wyżej aplikacja umożliwia unowocześnienie procesu nauczania, poprzez wdrożenie innowacyjnych metod kształcenia wykorzystujących nowoczesne technologie, w tym oprogramowanie edukacyjne 3D, uzyskanie dodatkowych kwalifikacji, wzrost kompetencji uczniów i nauczyciel i jakości kształcenia. Aplikacja zawiera materiały do nauki biologii, chemii, fizyki, geografii, matematyki, historii i kultury.

- Bardzo się cieszymy, to dodatkowy sprzęt, która bardzo się nam przyda w związku z rozbudową szkoły - mówi dyrektor placówki Artur Pachala.

Korzyści związane z programem są dwojakie. Po pierwsze, związane z infrastrukturą IT:

  • Budowa sieci Wi-Fi w 600 budynkach szkolnych należących do samorządów powiatowych i gminnych oraz utrzymanie tej sieci przez cały okres realizacji projektu.
  • Wyposażenie pracowni przedmiotowych w 600 szkołach w cyfrowe narzędzia dydaktyczne takie, jak m.in.: laptopy, tablety; wspierające realizację zajęć z wykorzystaniem TIK.
  • Stworzenie aplikacji cyfrowych umożliwiających kontynuację zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych w szkołach po zakończeniu projektu.
  • Umożliwienie wykorzystania systemów wideokonferencyjnych dla potrzeb zdalnego nauczania oraz konferencji dla uczniów i nauczycieli.
  • Stworzenie portalu dla potrzeb umieszczania treści edukacyjnych.
  • Interaktywne włączenie w regionalną infrastrukturę teletechniczną ośrodków i centrów doskonalenia nauczycieli oraz bibliotek pedagogicznych, dla których organem założycielskim jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego, umożliwiające wymianę informacji, pobieranie przez nauczycieli zasobów edukacyjnych, realizację telekonferencji i wykładów interaktywnych.
Po drugie, związane w działaniami merytorycznymi:

  • Realizacja projektów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży w formie zajęć pozalekcyjnych, z wykorzystaniem aktywnych metod pracy z uczniem, pracy metodą projektu, pracy metodą wyprzedzającą, wykorzystanie eksperymentów oraz różnych form pracy z zastosowaniem komputera i Internetu.
  • Materiały biurowe dla zespołów uczniowskich.
  • Refundacja kosztów wyjazdów uczniów związanych z pracą w zespole projektowym.
ZOBACZ TEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy