Reklama

Szkoła Podstawowa w Łuszczanowie ponownie w akcji "Bezpieczny przejazd"

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie ze szkoły Podstawowej w Łuszczanowie biorą udział w programie partnerskim dla szkół w ramach kampanii społecznej "Bezpieczny przejazd". Celem programu jest przybliżenie młodzieży zagrożeń wynikających z braku ostrożności na przejazdach kolejowo-drogowych oraz terenach kolejowych i wzbudzenie zainteresowania zasadami właściwego zachowania w tych miejscach.

Reklama

"Bezpieczny przejazd" w szkole w Łuszczanowie

Uczniowie ze szkoły Podstawowej w Łuszczanowie biorą udział w programie partnerskim dla szkół w ramach kampanii społecznej "Bezpieczny przejazd". Celem programu jest przybliżenie młodzieży zagrożeń wynikających z braku ostrożności na przejazdach kolejowo-drogowych oraz terenach kolejowych i wzbudzenie zainteresowania zasadami właściwego zachowania w tych miejscach. Zespół uczniów pod opieką wybranego nauczyciela musi zrealizować minimum 4 działania i aktywności promujące bezpieczeństwo na przejazdach i terenach kolejowych z zestawu zaproponowanego przez organizatora. Wyróżnieni uczestnicy oraz szkolni koordynatorzy programu otrzymają pisemne podziękowania i zostaną zaproszeni na uroczysty finał. Wszyscy uczestnicy oraz wszystkie szkoły, które wezmą udział w programie, otrzymają pisemne podziękowania i dyplomy.

Szkoła Podstawowa w Łuszczanowie

Bezpieczny Team w składzie: Amelka, Ania, Asia, Julia, Kacper oraz szkolny koordynator Wioletta Silińska do końca maja będzie towarzyszył uczniom w zapoznaniu się z tematem bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych oraz terenach kolejowych.  Działania te nie są przypadkowe, ponieważ w tym roku szkoła obchodzi jubileusz 10 lat współpracy z kampanią „Bezpieczny Przejazd”. W ramach działań prewencyjnych akcję wpisano do kalendarza działań w placówce. Te cykliczne spotkania cieszyły się zawsze ogromnym uznaniem nie tylko wśród dyrekcji, nauczycieli, ale także wśród uczniów oraz rodziców.

To przede wszystkim działania edukacyjne, mające na celu zmianę postawy społecznej, kształtowanie i utrwalanie bezpiecznych zachowań na przejazdach, a w konsekwencji zmniejszenie liczby wypadków. W ramach przygotowania do przeprowadzenia tej akcji w szkole ogłoszono konkursy, zabawy oraz spotkania z przedstawicielami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo.

"Uświadamianie młodzieży to dla nas sprawa priorytetowa, gdyż uważamy, iż bezpieczeństwo na przejazdach na całym świecie to wspólna sprawa dla wszystkich, a ostrożniści nigdy za wiele" - mówi szkoła.


Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy