Reklama

Światowy Dzień Bez Tytoniu 2021 - „Deklaruję - nie palę!”

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Zdjecie poglądowe

Światowy Dzień Bez Tytoniu 2021 - „Deklaruję - nie palę!” - Zdjęcie główne

Światowy Dzień Bez Tytoniu 2021 - „Deklaruję - nie palę!” | foto Zdjecie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Światowy Dzień Bez Tytoniu 2021 - „Deklaruję - nie palę!”. Mając świadomość, że będą to robić ludzie na całym świecie, to doskonała okazja, żeby rzucić palenie.

Reklama

W poniedziałek - 31 maja, przypada Światowy Dzień Bez Tytoniu 2021. I choć to tylko jeden dzień, to warto zrobić sobie postanowienie i rzucić palenie już na dobre.

Przynosi to natychmiastowe i długoterminowe korzyści zdrowotne:
- po 20 minutach spada tętno,
- w ciągu 12 godzin poziom tlenku węgla we krwi wraca do normy,
- w ciągu 2 - 12 tygodni poprawia się krążenie i czynność płuc,
- w ciągu 1 - 9 miesięcy ustępują kaszel i duszność,
- w ciągu 5 - 15 lat ryzyko udaru zmniejsza się do poziomu porównywalnego do osób niepalących,
- w ciągu 10 lat śmiertelność z powodu raka płuc jest o około połowę mniejsza niż wśród palaczy,
- wciągu 15 lat ryzyko wystąpienia chorób serca jest takie, jak u niepalących.

Światowy Dzień Bez Tytoniu 2021 - „Deklaruję - nie palę!” Jak skutecznie to zrobić?

Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) prowadzi kampanię, która zakłada wsparcie 100 milionów ludzi na całym świecie w próbach rzucania palenia poprzez różne inicjatywy i rozwiązania cyfrowe.

Na świecie około 780 milionów osób twierdzi, że chce rzucić palenie, ale tylko 30% z nich ma dostęp do środków, które mogą pomóc im przezwyciężyć fizyczne i psychiczne uzależnienie od tytoniu. WHO oraz jej partnerzy chcą zapewnić ludziom narzędzia potrzebne do podjęcia skutecznej próby rzucenia palenia.      

Dlatego ustanowiło nową inicjatywę „Access Initiative for Quitting Tobacco”, która zapewnia ludziom na całym świecie między innymi bezpłatny dostęp do poradnictwa przez internet.

WHO nawiązało współpracę z firmami technologicznymi, takimi jak Facebook, WhatsApp i Soul Machines, aby podnieść świadomość i wspierać palaczy w rzucaniu palenia przy pomocy chatbotów i cyfrowych pracowników służby zdrowia.

W międzyczasie Quit Challenge na WhatsApp dostarcza zarejestrowanym użytkownikom bezpłatne wiadomości o tym, jak rzucić palenie, bezpośrednio na ich telefony komórkowe. Te i inne globalne i regionalne narzędzia w zakresie rzucania palenia zostaną wprowadzone w ramach kampanii na Światowy Dzień Bez Tytoniu 2021.

Światowy Dzień Bez Tytoniu 2021 - „Deklaruję - nie palę!” Dowiedz się więcej

Organizatorzy akcji apelują:

„Nie trać zdrowia, rzuć palenie!!! Dowiedz się jak rzucić palenie: Telefoniczna poradnia pomocy palącym  801-108-108, www.jakrzucicpalenie.pl”

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy