Reklama

Świadczenie z programu „Rodzina 500 plus” jest obsługiwane wyłącznie przez ZUS

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Świadczenie z programu „Rodzina 500 plus” jest obsługiwane wyłącznie przez ZUS - Zdjęcie główne

Świadczenie z programu „Rodzina 500 plus” jest obsługiwane wyłącznie przez ZUS | foto Zdjęcie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Świadczenie z programu „Rodzina 500 plus” jest obsługiwane wyłącznie przez ZUS.

Reklama

1 czerwca tego roku rozpoczął się nowy okres świadczeniowy „Rodzina 500 plus”, pierwszy obsługiwany wyłącznie przez ZUS.

Przejęcie realizacji programu „Rodzina 500 plus” przez ZUS odbyło się stopniowo, aby zagwarantować pełne bezpieczeństwo wypłat. Etap przejściowy się zakończył i teraz tylko ZUS przyznaje i wypłaca środki z programu.

Termin wypłaty 500 plus wybrany losowo, taki sam na cały okres

Od czerwca każdy rodzic ma stały termin płatności, który może sprawdzić na PUE ZUS.

Termin płatności jest przydzielany automatycznie, losowo i będzie obowiązywał przez cały okres, na który zostało przyznane świadczenie wychowawcze.

Kolejne terminy wypłat to 2, 4, 7, 9, 12, 14, 16, 18, 20 i 22 dzień miesiąca. W przypadku, gdy płatność wypada na dzień wolny od pracy, środki zostaną przekazana dzień wcześniej.

Aby sprawdzić na PUE datę wniosku musisz się zalogować do PUE, wybrać zakładkę „Rodzina 500+”, wyświetlić listę złożonych wniosków, zaznaczyć wniosek i wyświetlić „szczegóły”, a następnie „wypłaty i zwroty”.

Wniosek o 500 plus tylko drogą elektroniczną

Świadczenie wychowawcze jest przyznawane do 31 maja każdego roku. Jednak już wcześniej, od 1 stycznia ZUS przyjmował nowe wnioski o 500 plus [więcej na ten temat czytaj TUTAJ], a ośrodki gminne lub powiatowe kontynuowały wypłatę świadczeń przyznanych w ubiegłym roku do końca okresu, na jaki je przyznały, czyli do maja tego roku.

Wniosek o świadczenie wychowawcze jest elektroniczny. Można go złożyć przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Rodzice, którzy mają PESEL, mogą także przesłać wniosek do ZUS-u przez portal Empatia lub swój bank. Pieniądze trafiają wyłącznie na rachunki bankowe.

Co sądzicie o nowym sposobie wypłaty świdczenia 500 plus?

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy