Reklama

Strażacy pomogą stworzyć lodowiska i ślizgawki

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: foto Adobe Stock

Strażacy pomogą stworzyć lodowiska i ślizgawki - Zdjęcie główne

Strażacy pomogą stworzyć lodowiska i ślizgawki | foto foto Adobe Stock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie pomogą przy wlewaniu wody na uprzednio przygotowane miejsca do założenia lodowiska lub ślizgawki.

Reklama

W przyszłym tygodniu dzieci z województwa wielkopolskiego będą miały ferie. Zapewne będą szukały atrakcji, jak spędzić wolny czas. Zapewne można udać się na lodowisko do Jarocina. Nie wszystkie dzieci mają możliwość dojazdu do Jarocina, ale z pewnością chciałyby się trochę pobawić na lodzie. Ich oczekiwania pomoże spełnić Państwowa Straż Pożarna.                         

Strażacy pomogą stworzyć lodowiska i ślizgawki

Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej organizuje akcję „Bezpieczne Lodowiska 2022” polegającą na udzieleniu pomocy w przygotowaniu lodowisk lub ślizgawek między innymi na terenie boisk szkolnych, parków, ogródków jordanowskich, osiedli. Wcześniej należy odpowiednio przygotować teren.

 - Akcja ma na celu podniesienie bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży szkolnej, poprzez zwrócenie uwagi na zagrożenia związane z wchodzeniem na zamarznięte sztuczne lub naturalne akweny – mówi mł. kpt. Mariusz Banaszak, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie.

Osoby zainteresowane przygotowaniem lodowiska z pomocą straży pożarnej, wniosek powinny złożyć do Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie.
          
    
Założenia akcji:
1. Strażacy udzielają wsparcia w utworzeniu lodowiska na pisemną prośbę dyrektora szkoły lub zarządcy terenu. Do prośby należy dołączyć pisemną zgodę na pobór wody oraz zgodę właściciela terenu na wylanie lodowiska.
2. Warunkiem wylania lodowiska jest właściwe przygotowanie terenu poprzez wyrównanie nawierzchni, usypanie band (wałów) z piasku lub śniegu. Czynności te leżą w gestii składającego wniosek.
3. Za bezpieczeństwo korzystających z lodowiska odpowiada jego organizator.

ZAPAMIĘTAJ !!!
•    Niskie temperatury powietrza sprawiają, że akweny są skute lodem jednak wchodzenie na zamarznięte rzeki, stawy czy zalewy jest skrajnie niebezpieczne.
•    Mimo, że przy brzegu pokrywa lodu wydaje się być gruba i wytrzymała to kilka kroków dalej lód może być bardzo cienki i słaby.
•    Osoba pod którą załamał się lód, najczęściej nie jest w stanie sama wyjść na powierzchnię, a kilka minut spędzonych w lodowatej wodzie prowadzi do wyziębienia organizmu, utraty sił, a w konsekwencji do utonięcia.

UWAGA - NAGRAJ NAM TEMAT - Zobacz TUTAJ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy