Reklama

Starosta i wicestarosta przepraszają i tłumaczą, dlaczego weszły na zamknięty odział noworodkowy w jarocińskim szpitalu

Opublikowano: pon, 11 sty 2021 09:52
Autor:

Starosta i wicestarosta przepraszają i tłumaczą, dlaczego weszły na zamknięty odział noworodkowy w jarocińskim szpitalu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Starosta i wicestarosta przepraszają i tłumaczą, dlaczego weszły na zamknięty odział noworodkowy w jarocińskim szpitalu

 

Starosta i jej zastępczyni na początku stycznia złożyły wizytę na zamkniętej dla osób z zewnątrz porodówce w jarocińskim szpitalu. Wizyta wywołała falę oburzenia i krytyki. W tej sytuacji rządzące powiatem Lidia Czechak i Katarzyna Szymkowiak wystosowały oświadczenie.

 

Przedstawicielki władz powiatu 2 stycznia odwiedziły mamę i noworodka, który jako pierwszy w nowym roku urodził się w jarocińskim szpitalu. Informację o wizycie razem ze zdjęciami starosta Lidia Czechak opublikowała w mediach społecznościowych.

 

Wywołało to falę krytyki i oburzenia przede wszystkim ze względu na to, że odwiedziny na porodówce osób z zewnątrz są zakazane ze względu na zagrożenie epidemiologiczne.

 

Nowa przełożona pielęgniarek w jarocińskim szpitalu. Poprzedniczka wydała oświadczenie

 

Starosta i wicestarosta przepraszają i tłumaczą, dlaczego weszły na zamknięty odział noworodkowy w jarocińskim szpitalu

 

Jak całą sytuację tłumaczą władze powiatu i szefostwo Szpitala Powiatowego w Jarocinie?

 

- Tradycyjne, jak każdego roku pani starosta i wicestarosta wręczają podarki dla dzieci, które jako pierwsze rodzą się w nowym roku w naszym szpitalu - mówi prezes lecznicy Henryk Szymczak. - Zdaję sobie sprawę, że w tym roku sytuacja jest wyjątkowa, dlatego trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czy w tych warunkach mogły wejść na oddział - dodaje.

 

 

Zdaniem szefa szpitala, mogły. I tak to uzasadnia:

 

- Z pozycji nadzoru właścicielskiego nad szpitalem mają takie prawo. Z resztą nie pierwszy raz przybywały na terenie szpitala. Jeśli chodzi o stronę epidemiologiczną, obie panie miały wykonane badania, które wykazały obecność u nich przeciwciał, co oznacza, że nie stanowiły zagrożenia - tłumaczy Henryk Szymczak.

 

Szczepienia przeciwko koronawirusowi w jarocińskim szpitalu idą pełną parą

 

Szef szpitala wyjaśnia także, dlaczego w porodach nie mogły od jakiegoś czasu uczestniczyć osoby towarzyszące rodzące. Twierdzi, że było to podyktowane troską o nierozprzestrzenianie się wirusa.

 

- W momencie, kiedy ogniska koronawirusa pojawiły się w naszym szpitalu, zdecydowaliśmy, że zawiesimy porody rodzinne. Teraz sytuacja się na tyle uspokoiła, że od 18 stycznia te porody będą się znowu mogły odbywać. Warunkiem będzie oczywiście ujemny wynik testu u osoby towarzyszącej - informuje Henryk Szymczak.

 

 

Wicestarosta zachęca do szczepień i sama się im poddaje

 

Starosta i wicestarosta wydały oświadczenie, w którym odnoszą się do krytykowanej wizyty na zamkniętym oddziale w szpitalu

 

Lidia Czechak i Katarzyna Szymkowiak wydały w tej sprawie oświadczenie następującej treści:

 

„2 stycznia, podobnie jak w minionych latach, odwiedziłyśmy mamę pierwszego dziecka urodzonego w nowym roku w szpitalu, którego właścicielem jest powiat jarociński. Zarówno w szpitalu, jak i w innych jednostkach powiatowych zajmujących się świadczeniem opieki nad mieszkańcami powiatu, chociażby w domu pomocy społecznej, bywamy regularnie. W ostatnich miesiącach, ze względu na pandemię koronawirusa, bywały tygodnie, kiedy wymagana była tam nasza codzienna (od poniedziałku do niedzieli), a nawet całodobowa obecność. Z chorobą wywołaną koronawirusem zmagały się bowiem osoby ze ścisłego kierownictwa zarówno szpitala, jak i DPS-u, a w tym samym czasie także ich najbliżsi współpracownicy.

 

W takich nadzwyczajnych sytuacjach wymagane jest również nadzwyczajne zaangażowanie wszystkich osób odpowiedzialnych za funkcjonowanie placówek zdrowia czy pomocy społecznej, także odpowiedzialnego za szpital zarządu powiatu. Obie przeszłyśmy już zarażenie koronawirusem i jesteśmy ozdrowieńcami. Przeprowadzone badania wskazują jednoznacznie na obecność przeciwciał w naszych organizmach. Nie możemy nikogo zarazić. Mimo to, będąc 2 stycznia w szpitalu na oddziale położniczym dochowałyśmy wszelkich zasad ostrożności. Przebywałyśmy w jednorazowych ubraniach, po dezynfekcji rąk i z założonymi maseczkami. Odwiedzając na chwilę mamę i pierwsze urodzone w 2021 roku dziecko, uczyniłyśmy to za jej zgodą. Także wykonanie i opublikowanie zdjęcia zostało dokonane za zgodą mamy dziecka.

 

Będąc 2 stycznia w szpitalu, jak miało to miejsce dziesiątki razy w ostatnich miesiącach, ale dzieląc się tym razem radosną nowiną o narodzinach pierwszego dziecka narodzonego w 2021 roku, nie sądziłyśmy, że może to być wykorzystane do przeprowadzenia niespotykanej dotąd dla nas bezpardonowej negatywnej kampanii medialnej. Zdecydowana większość mediów nie weryfikowała nieprawdziwych informacji, które pojawiły się w często anonimowych komentarzach, ale je dalej rozpowszechniały. Z tego, co nam wiadomo, żaden z dziennikarzy, który powtórzył jedynie wcześniej sformułowane pod naszym adresem nieuprawnione bądź fałszywe zarzuty, nawet nie próbował kontaktować się z mamą dziecka, którą odwiedziłyśmy. Natomiast ktoś, kto zainicjował i prowadził całą akcję i komu bardzo zależało na wyrządzeniu wizerunkowych szkód nie tylko nam, ale i jarocińskiemu szpitalowi, posługiwał się aż 26 fałszywymi kontami na Facebooku. Nie mieliśmy więc do czynienia ze spontaniczną reakcją osób oburzonych naszą działalnością.

 

Nie był to pierwszy w okresie pandemii atak medialny na jarociński szpital i zarząd powiatu. Podobna sytuacja miała miejsce w marcu, kiedy osoby związane z konkretnym jarocińskim środowiskiem politycznym publicznie formułowały zarzuty pod naszym adresem, dyskredytując także działalność kierownictwa szpitala. Na lokalnych forach internetowych publikowane są wciąż te same anonimowe wpisy zawierające nieprawdziwe informacje na temat szpitala, krytykę poczynań zarządu szpitala i powiatu, a w mediach społecznościowych pojawiają się utrzymane w podobnym tonie komentarze dokonywane z fałszywych kont. Przyjmujemy, że każdy ma prawo do własnej wrażliwości, własnych odczuć i ocen dokonywanych na podstawie otrzymywanych informacji, również tych nieprawdziwych.

 

Zatem ze zrozumieniem przyjmujemy, że ktoś mógł poczuć się poszkodowany, albo zgorszony, uznając, że 2 stycznia wykorzystałyśmy sprawowane funkcje do pobytu w szpitalu. Te osoby przepraszamy za nasze zachowanie, jednocześnie zapewniając, że absolutnie nie było naszą intencją nadużywanie prawa do wizyty w szpitalu, która była jedną z wielu, jakie odbywamy w każdym miesiącu w ramach naszej pracy.”

 

 

Z nami zawsze będziesz na bieżąco! Nie masz czasu na wyjście do sklepu? Wolisz czytać na tablecie, smartonie lub komputerze? Nasza Gazeta dostępna również on-line - ZOBACZ TUTAJ - E-wydanie Gazety Jarocińskiej.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (69)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 8 miesięcy temu | ocena +0 / -3

  Do boom

  A Martunia jeszcze trochę a Wiadomości poprowadzi... Ups wygadałem się

 • 8 miesięcy temu | ocena +1 / -4

  Wes creven

  Podobno oskarżeni w urzędzie mnożą się jak jurne króliki? A albanski hotelarz też już? Atam cicho bydz.

 • 8 miesięcy temu | ocena +4 / -0

  p i s

  lidzia ..zbiniu wraca?

 • 8 miesięcy temu | ocena +3 / -0

  pgn

  książniczki.....qrwa jpr

 • 8 miesięcy temu | ocena +2 / -0

  pszemo pe

  jarosław...jarosław

 • 8 miesięcy temu | ocena +8 / -1

  Xhp

  Publiczne zarzuty wobec Pań których nikt nie ma prawa krytykować, bo przecież są takie fajne? Proszę o link do tych zarzutów. Niech każdy wyrobi sobie zdanie czy te zarzuty można nazwać "medialnym atakiem" czy merytorycznymi zarzutami wynikającymi z waszego braku pomysłu na szpital i straty w szpitalu których za Waszego gwiazdorzrnia na fejsie przez dwa lata uzbierało już się z około 10 mln zł. Kasiu i Lidko prawdziwa cnota krytyki się nie boi.

 • 8 miesięcy temu | ocena +9 / -1

  nastepna "lepsza"osoba od innych

  nie tylko p. Szymkowiak uznała, ze jest wazniejsza od zwyklych ludzi, po szpitalu chuczy od specjalnego goscia na szczepieniach przeciwko Covid,a mianowicie proboszcz z chrystusa króla też jak słychać w szpitalu został zaszczepiony, to jakieś nieporozumienie, ale cóż pis przy władzy, to sa te standardy, kazania i miłosierdzie sie wylewa z ust a potem...

 • 8 miesięcy temu | ocena +9 / -2

  Www

  Lokalny PiS i PSL i wszystko jasne. Nie mam więcej pytać.

 • 8 miesięcy temu | ocena +10 / -1

  Nadzwyczajnie zaangażowane

  Zrobienie sobie zdjęcia z noworodkiem Panie Polityczki nazywają "nadzwyczajnym zaangażowaniem" . To aż się boję zapytać co jest zwyczajnym zaangażowaniem? Spuszczenie wody w kiblu szpitalnym po zrobieniu kupy?

 • 8 miesięcy temu | ocena +16 / -1

  MY WŁADZA

  Rozumiem że jak Panie są Zgromadzeniem Wspólników to mogą w szpitalu Panie Prezesie Henryku Szymczak robić wszystko. To niech wezmą dyżur na sorze żeby kierownik soru nie musiał tyrać 4 doby pod rząd, albo na oddziale dziecięcym żeby go Pan nie musiał zamykać bo nie potrafi pan znaleźć lekarzy.

 • 8 miesięcy temu | ocena +14 / -2

  Lanserki

  Około 10 milionów strat w szpitalu za czasów dwóch lat pełnienia funkcji Zgromadzenia Wspólników spółki pełnionych przez Lidię Czechak i Katarzynę Szymkowiak. Dobrze że Panie przypomniały jakie funkcje w szpitalu pełnią. Ewidentnie zadanie je przerosło. Natomiast z umieszczenia zdjęć na fejsie piątka z plusem.

 • 8 miesięcy temu | ocena +20 / -1

  Walczok z Ługów

  Za chwilę się dowiemy że one są personelem medycznym. Wszak Katarzyna Szymkowiak była szczepiona, a podobno szczepią tylko personel szpitala. Aha szczepią również celebrytów. Celebrytów fejsbookowych.

 • 8 miesięcy temu | ocena +17 / -1

  Andrzej

  gdzie im na urzędy! nie dość siąść na krześle sporym i wygodnym, ale trzeba być siedzenia godnym

 • 8 miesięcy temu | ocena +15 / -3

  Fejs, lans...

  Na nieczynnym oddziale dziecięcym, bo nie potrafią zapewnić obsady lekarskiej niech sobie zrobią zdjęcia na Facebooka. Tam dla nikogo nie będą stanowić zagrożenia. Żeby im Facebook nie zamknął kont bo Zuckenberg może dojść do wniosku, że ich zachowanie stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa obywateli jak Trumpowi w Ameryce. I dla fotki na fejsa są w stanie działać niezgodnie z obostrzeniami wynikającymi z obostrzenia. Są różne uzależnienia. Niektóre trzeba leczyć.

 • 8 miesięcy temu | ocena +21 / -3

  Tomasz Klauska

  Sanepid powinien się tym zająć. Niech się modlą nasze Sweetfociowe Panie, aby dziecko albo mama nie zachorowały na covid. Nieodpowiedzialność do potęgi entej i to jeszcze zakładam że z tak niskich pobudek jak umieszczenie zdjęcia na fejsie. Bo innego motywu się nie mogę doszukać. Wstyd.

 • 8 miesięcy temu | ocena +7 / -20

  pat i

  Mama zgodziła się zarówno na odwiedziny jak i opublikowanie zdjęć. i dla mnie to jest sedno sprawy...

 • 8 miesięcy temu | ocena +19 / -1

  ja

  kto powiedział, że posiadanie antyciał gwarantuje, że nikomu nie zagrażamy? Jak dotąd nikt tego nie powiedział, więc nie wiem, skąd pan Szymczak ma taką teorię? Dlaczego zatem nie możemy chodzić bez masek, nie możemy iść na basen, nie możemy jechać na urlop? Skoro mamy antyciała to powinniśmy wrócić do normalności. Dlaczego zatem nadal - jako przechorowani - musimy stosować się do obostrzeń na równi z resztą, skoro nikomu nie zagrażamy? Dlaczego dziecko z antyciałami nie może wrócić do szkoły? Proszę pana Szymczaka o odpowiedź.

 • 8 miesięcy temu | ocena +18 / -0

  Pytania

  Zadam pytanie do mądrzejszych. Czy sam fakt bycia przedstawicielem Zgromadzenia Wspólników uprawnia do włażenia wszędzie w szpitalu? Np. do sal chorych? Za chwilę Panie wpadną na pomysł zrobienia sobie zdjęcia na sali operacyjnej, i będą prosić o zgodę operowanego na bloku operacyjnym, żeby sobie zdjęcie na Facebooku umieścić z przykładem nawodnionego pacjenta wodą żywiec ze zbiórki? Czy w tym szpitalu jest pielęgniarka epidemiologiczna? 2 każdym powinna być.

 • 8 miesięcy temu | ocena +14 / -1

  Agencja fotomodelek hehe

  Jak jest taka fotogeniczna nasza Pani Starosta Lidia Czechak a konkretnie jak to ujął złotousty były rzecznik powiatu "trudno przy takim towarze coś zrobić źle" to nie ma co się dziwić że chce się z nami dzielić tym pięknem i ciągle myśli gdzie by tu zrobić sobie zdjęcie. Ona zakładam nie robi tego dla siebie tylko dla nas wyborców. Cóż za poświęcenie.

 • 8 miesięcy temu | ocena +10 / -0

  Sprawa dla.... Albo sprawy...

  Henryk Szymczak wypowiada się jak lekarz. Już mieliśmy jednego który o sobie mówił "prawie lekarz". Był im członek zarządu powiatu odpowiedzialny za szpital Stanisław Martuzalski. Tak więc Panie Henryku niestety nie ma Pan racji. Takie osoby które mają przeciwciała również mogą stanowić zagrożenie epidemiologiczne. Warto porozmawiać z lekarzami. I się douczyć. Chyba że dla Pana również czasu nie mają, tak jak dla niektórych rodzin pacjentów. Z drugiej strony nie ma co się Im dziwić, jeśli tak zapewnia Pan obsadę lekarską że muszą zapierd.... po 4 doby pod rząd. Prokurator powinien się tym zająć wg mnie. Bo taka sytuacja może stanowić zagrożenie życia i zdrowia. Chociażby dla takiego lekarza, o pacjentach nie wspominając.

 • 8 miesięcy temu | ocena +4 / -9

  pja

  A mój komentarz nie dotarł, czy został usunięty ?

 • 8 miesięcy temu | ocena +22 / -4

  Kajda

  Te wasze oświadczenie wsadźcie sobie w pewną część ciała. Zwykłe pierdolenie kotka za pomocą młotka

 • 8 miesięcy temu | ocena +17 / -2

  Sweet focia

  Co na to radny Walczak? Z komitetu wyborczego Katarzyny Szymkowiak? Rozumiem że te zdjęcie z noworodkiem wchodziło w zakres kompetencji zarządu powiatu będącego Zgromadzeniem Wspólników spółki szpitalnej. Buhaha

 • 8 miesięcy temu | ocena +22 / -0

  !!!!!!!!!

  To jak takie mądre są i wymagana jest ich obecność, nawet codzienna, w szpitalu, to może niech zrobią porządek i ustalą jakieś dyżury lekarzy, w których rodziny osób przebywających w szpitalu (w szczególności na oddziałach wewnętrznym i COVID-owym) będą mogły cokolwiek dowiedzieć się na temat zdrowia swoich bliskich!!!!!!!!!! A jak lekarze nie mają czasu na udzielanie informacji, to same niech usiądą na dupach i ich udzielają rodzinom (a stosowne upoważnienia do udzielania informacji mogą sobie same nadać, bo przecież są najwyższą władzą szpitala).

 • 8 miesięcy temu | ocena +25 / -3

  gdzie im na urzędy?

  to wasze oświadczenie to raczej jest dla idiotów, myślicie, że w Jarocinie nie ma inteligentnych ludzi? kierujecie się pseudo inteligerncja pisowska? ci własnie przyzwoici i inteligentni w tym mieście na was nie głosowali i wasze pseudo tłumaczenia to ponizej okreslonych zasad, gdzie wam na urzędy?

 • 8 miesięcy temu | ocena +22 / -2

  Najważniejszy jest lans

  Cytując klasyka bezradnego Walczoka "prymitywne obejście prawa" żeby sobie zrobić sweetfocie?

 • 8 miesięcy temu | ocena +29 / -1

  I cała koncepcja alibi legła w gruzach

  Douczcie się. Osoba zaszczepiona lub posiadająca przeciwciała będące wynikiem przechorowania covid 19 może zarażać. Wirus który wniknie do no. Kasi czy Lidki gardła zaczyna się namnażać, nie wywoła covid 19, organizm go zwalczy, ale taka osoba może go rozsiać na np. noworodka.

 • 8 miesięcy temu | ocena +13 / -36

  nie lubię Adama

  No gównoburza się rozpętała z tak błahego powodu że wreszcie spokojnie śpię bo nie mamy większych problemów. czy aby na pewno? Faktem jest, że starościny można było spotkać zarówno w DPS i szpitalu prawie codziennie przez całą pandemię. Znamy przypadki nie tylko z Polski, że lekarze nie chcieli leczyć bo się bali, żołnierze bali się kontaktu z chorymi a pnie dzień w dzień pomagały i za to mają mój ogromny szacunek. Dzisiaj wszyscy szukają normalności, będzie ona zupełnie nowa a nowi mieszkańcy są nadzieją i to pozytywny przekaz, zresztą jak każdy płynący z powiatu. Przecież CBA i prokuratura ostro sobie poczynają w gminie a nie w powiecie. Jak tam przetargi i gospodarowanie mieniem mieszkańców? Ilu urzędników ma postawione zarzuty? 7 czy już więcej? czy taka ilość w jednym miejscu nie nosi znamion zorganizowania? Może stąd ten atak na powiat i próba odwrócenia uwagi od spraw bardzo ważnych dla mieszkańców?

 • 8 miesięcy temu | ocena +31 / -3

  A było blisko Lidzia

  I co Lidka? Partia zauważyła że jesteś posłusznym i oddanym trybikiem, organizacje spędów z Dudopisem i Vateuszem w trakcie kampanii zaowocowały tym że zaczęto cię brać pod uwagę do obsady staniwiska wojewody. Faworytką nie byłaś ale już samo pojawienie się w gronie kandydatów do tego urzędu mógł oznaczać awans w szeregach partyjnych. A tu na początku roku takiego samobója sobie strzeliłaś. Już chyba po zawodach. To nie nagonka medialna sprowokowana przez twoich oponentów jak próbujesz tłumaczyć ale twoja własna bezmyślna słabiść do tandetnej autopromcji ci sprawiła te kłopoty.

 • 8 miesięcy temu | ocena +29 / -4

  Elvis

  Czyli co Lidzia? Chcesz powiedzieć że do zrobienia zdjęcia namówiła cię opozycja i to oni je umieścili na profilu szpitala? Musisz mieć ludzi za naprawdę bardzo głupich skoro myślisz że w to uwierzą.

 • 8 miesięcy temu | ocena +22 / -5

  Mikser

  Jeśli do tej pory się ktoś łudził to chyba już może po tym oświadczeniu spojrzeć prawdzie w oczy. Pani starościna Czechak niczym się nie różni od tak 'wybitnych' pisowców jak Jacek Sasin, Marek Suski, czy Beata Mazurek. Tłumaczenia w stylu: bo ja działam dla dobra mieszkańców i szpitala a cała sprawa to ochydna manipulacja opozycji. Ręce opadają

 • 8 miesięcy temu | ocena +23 / -4

  PiS

  Te oświadczenie to kpina z mieszkańców czy jak? Bo nie pamiętam kiedy takie wypociny czytałem.

 • 8 miesięcy temu | ocena +8 / -24

  Taka prawda

  Jad ludzki nie zna granic ... chamstwo podlosc i zazdrosc zawladnela ludzmi tzn pseudo ludzmi ... jak nie macie co robic i wypisywac tu pierdoly to kupcie sobie worek welny i dziergajcie na drutach skarpety na zime .

 • 8 miesięcy temu | ocena +21 / -2

  :)

  Jedna z tych Pań wydała oświadczenie dn. 13 października 2020 roku, że potwierdzono u niej SARS-CoV-2. Według badań naukowych przeciwciała w organizmie utrzymują się 2-3 miesiące, czyli tych przeciwciał może już nie mieć i zarazić się drugi raz i narazić osoby przebywające w szpitalu. Test na przeciwciała, który wykonała mógł być wykonany na początku grudnia, więc w tym momencie tak naprawdę nie wiadomo czy miała jeszcze na początku roku przeciwciała czy nie. Druga sprawa to te Panie same sobie pracowały na szkody wizerunkowe. Jak wiadomo dwie starosty w szpitalu po narodzinach dziecka zamiast ojca to jednak kolorowo nie wygląda i miały prawo bardzo mocno oburzyć społeczność. I TO SAME PANIE SIĘ DO TEGO PRZYCZYNIŁY.

 • 8 miesięcy temu | ocena +19 / -2

  Kapitan Żbik

  Powiem krótko. Do dymisji a nie takie kovopoły publikować!

 • 8 miesięcy temu | ocena +18 / -4

  PiS da

  Gdyby w powiecie rządziła rada z prawdziwego zdarzenia, to już by pisali wniosek o twoje odwołanie. No ale jakie układy w starostwie panują od 2018 to opisał rzecznik powiatowy w swoim liście. Przypominam Lidzia że do dziś nie odpowiedziałaś na te zarzuty.

 • 8 miesięcy temu | ocena +20 / -2

  Moris

  Nie wiem kto to oświadczrnie pisał pani starościnie ale takiego pomieszania fatów to chyba tylko można na TVP Info doświadczyć. Cała sprawa rozegrała się nie o to, że panie starościny bywają w szpitalu w czasie pandemii, ale że dość bezmyślnie w celach wyłącznie autopromicji i kreowania swojego przyjaznego wizerunku robiły sobie zdjęcia z noworodkiem w sytuacji gdy ojciec dziecka ze względu na panujące obotrzenia nie może zobaczyć ani dziecka ani matki do chwili wypisu. Tłumaczenia prezesa, pani partyjnego kolegi, których sens można streścić w słowach 'powiat jest właścicielem szpitala, to starościna miże robić co chce w szpitalu' też nie pomogły.

 • 8 miesięcy temu | ocena +19 / -0

  Rozcz.34

  Przepraszam jedno pytanie dlaczego Pani wicestarosta jak już jest po covidzie ma przeciwciała,nikogo nie zaraża , wszystko jest oki tak szybko się zaszczepiła? Rozbijają mnie teksty o promocji , tak na pewno wiara się rzuci na szczepienie bo wicestarosta się zaszczepiła..... Ludzie litości kto podejmując decyzję myśli o tym

 • 8 miesięcy temu | ocena +14 / -1

  Rozcz.34

  Przepraszam jedno pytanie dlaczego Pani wicestarosta jak już jest po covidzie ma przeciwciała,nikogo nie zaraża , wszystko jest oki tak szybko się zaszczepiła? Rozbijają mnie teksty o promocji , tak na pewno wiara się rzuci na szczepienie bo wicestarosta się zaszczepiła..... Ludzie litości kto podejmując decyzję myśli o tym

 • 8 miesięcy temu | ocena +13 / -2

  Ktoś

  Hahahah tłumaczy się winny

 • 8 miesięcy temu | ocena +22 / -3

  miru$

  Bo najważniejsze są foteczki i lajki na fb, a nie sprawne zarządzanie powiatem