Reklama

Silny wiatr w Jarocinie i okolicy. Powalone drzewa, zerwane panele fotowoltaiczne [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Powalone drzewa, zerwane panele fotowoltaiczne i kilkanaście strażackich interwencji – to skutki wichury, która przechodzi nad powiatem jarocińskim.

Reklama

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w nocy z soboty na niedzielę ostrzeżenia o bardzo silnym wietrze. W niektórych miejscach alerty IMGW osiągnęły trzeci - najwyższy – stopień. Najsilniej wieje na Pomorzu.

Tam obowiązuje trzeci najwyższy stopień ostrzeżeń. Wszystkie pozostałe regiony Polski objęte zostały ostrzeżeniami drugiego stopnia. Większe prędkości wiatr będzie osiągał na zachodzie kraju, gdzie jego prędkość osiągać będzie do 115 km/h. Straż pożarna w kraju odnotowała ponad cztery tysiące zgłoszeń związanych z gwałtowną pogodą.

Silny wiatr w Jarocinie i okolicy. Powalone drzewa, zerwane panele fotowoltaiczne

Jak wygląda sytuacja w powiecie jarocińskim? Pierwsze interwencje nasi strażacy mieli już wczoraj. W Ludwinowie silny wiatr poderwał pusty worek big bag, który zawisł na liniach energetycznych. Prócz strażaków wezwano pogotowie energetyczne, które odłączyło zasilanie, po czym usunięto worek. Na drodze Zakrzew-Golina drzewo upadło na jezdnię przed jadący samochód.

 


W nocy strażacy 12 razy wyjeżdżali do powalonych drzew. Wiatrołomy drogi tarasowały na terenie całego powiatu. Ratownicy usuwali je w Brzostowie, Kurcewie, Lisewie, Miszkowie, Osieku, Panience, Wilkowyi, Tarcach, Twardowie, Dobieszczyźnie.


 Silny wiatr uszkodził również konstrukcje paneli fotowoltaicznych na budynkach mieszkalnych w Noskowie i Panience. Strażacy zabezpieczyli zniszczone panele. W usuwaniu skutków silnego wiatru uczestniczyło 15 zastępów straży pożarnej.

[AKTUALIZACJA 11:10]

Do oficera dyżurnego Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie cały czas napływają zgłoszenia o zniszczeniach spowodowanych silnym wiatrem.  Wichura uszkodziła dach na budynku mieszkalnym w Antoninie, w Lgowie na budynku gospodarczym oraz na dwóch budynkach mieszkalnych w Jarocinie.  Jarocińscy strażacy w związku z silnym wiatrem mieli prawie 20 wyjazdów.

[AKTUALIZACJA 15:50]

Straż pożarna cały czas walczy z usuwaniem skutków wichury. Do tej pory strażacy interweniowali 35 razy. Silny wiatr łamie drzewa, które tarasują drogi. Zrywa dachy na budynkach.

[AKTUALIZACJA 18:40]

Cały czas do jarocińskiej straży pożarnej napływają kolejne zgłoszenia o uszkodzeniach spowodowanych. Strażacy interweniują przy usuwaniu powalonych drzew, uszkodzonych dachów i zerwanych paneli fotowoltaicznych. Aktualnie działania są prowadzone w Lgowie, gdzie zostały uszkodzone panele fotowoltaiczne oraz w Osieku. Tam konar drzewa tarasuje drogę. Jarocińscy ratownicy w związku z silnym wiatrem interweniowali 40 razy.

[AKTUALIZACJA 31 stycznia, godz. 8.00]


Jarocińska straż pożarna podsumowała działania ratownicze związane z usuwaniem skutków silnego wiatru. Mieszkańcy powiatu pomocy ratowników potrzebowali 43 razy.  30 razy strażacy wyjeżdżali do powalonych drzew lub konarów, które tarasowały drogi.  Silny wiatr zerwał  3 konstrukcje paneli fotowoltaicznych.  Zostało uszkodzonych 6 dachów na budynkach mieszkalnych oraz 3 na budynkach gospodarczych.  Zniszczony został jeden baner reklamowy. W działaniach uczestniczyły 53 zastępy straży pożarnej.

Podobną ilość zdarzeń odnotowali średzcy strażacy. Wyjeżdżali 44 razy. Silny wiatr uszkodził 11 dachów.  W pozostałych przypadkach strażacy interweniowali przy usuwaniu powalonych drzew lub zabezpieczaniu zerwanych linii energetycznych.                                           


UWAGA - NAGRAJ NAM TEMAT - Zobacz TUTAJ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

   

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy