Reklama

Seniorzy znów padają ofiarami oszustów

Opublikowano: ndz, 6 wrz 2020 12:49
Autor:

Seniorzy znów padają ofiarami oszustów   - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Oszuści raz podają się za policjanta, innym razem za przyjaciela bliskiej osoby. Podszywają się za prokuratora lub oficera Centralnego Biura Śledczego Policji.

Umiejętnie manipulują rozmową tak, aby uzyskać jak najwięcej informacji, a następnie wyłudzić pieniądze.
 

W ostatnich dniach policja nie odnotowała oszustw w powiecie jarocińskim, ale przestępcy dali o sobie znać w innych rejonach województwa wielkopolskiego.

 

Trefni funkcjonariusze policji, CBŚP, a nawet prokurator pojawili się na naszym terenie w maju. Mieszkańcy powiatu stracili wszystkie oszczędności [ZOBACZ TUTAJ].
 

 

 

Po raz kolejny policjanci apelują do osób starszych o nie przekazywanie pieniędzy osobom, które podają się za funkcjonariuszy policji.- Jeśli zgłosi się do nas osoba – osobiście i telefonicznie – która będzie chciała abyśmy przekazali jej gotówkę, bądź inne drogocenne przedmioty, możemy przypuszczać, że jest to próba oszustwa. Żadna służba, która zajmuje się ściganiem przestępczości, nie może od nas żądać przekazania wartościowych rzeczy. Policja nie przyjmuje w depozyt ochronny żadnych pieniędzy i biżuterii – przypomina st. asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy KPP w Jarocinie.

 Nieumundurowany policjant na naszą prośbę musi okazać nam legitymacje służbową. Jeśli tego chcemy, umundurowany funkcjonariusz musi nam podać swój indywidualny numer służbowy. Na pewno nie będzie się również wzbraniać przed okazaniem swojej legitymacji.

Zawsze sprawdzajmy wiarygodność tych osób kontaktujących się w sprawie przekazania gotówki, dzwońmy do rodziny i weryfikujmy potrzeby krewnych. Pamiętajmy, że inkasenci instytucji nie pobierają opłat przychodząc do domu. Zawsze sprawdzajmy identyfikatory osób, które odwiedzają nas i podają się za pracownika danej instytucji.

W sytuacji, gdy osoba która się z nami kontaktuje staje się natarczywa, natychmiast należy zadzwonić na policję lub zaalarmować otoczenie. Nie należy oczekiwać, że nasz rozmówca połączy nas z policją, gdyż tego nie zrobi. Przekieruje połączenie do swojego wspólnika.

 


Na policję należy zadzwonić samemu wybierając numer 47 77 55 200 lub nr 112.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE