Reklama

Sanepid po raz kolejny zbadał wodę z jaraczewskiego wodociągu. Jaka jest jej jakość?

Opublikowano: pon, 16 sie 2021 15:12
Autor: | Zdjęcie: uniwersalne jarocinska.pl

 Sanepid po raz kolejny zbadał wodę z jaraczewskiego wodociągu. Jaka jest jej jakość?                                      - Zdjęcie główne

Kolejny komunikat w sprawie wody z jaraczewskiego wodociągu | foto uniwersalne jarocinska.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy Jaraczewa, Goli, Łobza, Łukaszewa i Niedźwiad nie muszą już przegotowywać wody do spożycia.

Reklama

Przez ostatnie kilkanaście dni mieszkańcy Jaraczewa, Goli, Łobza, Łukaszewa i Niedźwiad nie mogli spożywać wody bezpośrednio z kranu. Należało ją przegotowywać do przyrządzania posiłków, mycia i płukania owoców i warzyw, do produkcji żywności, mycia naczyń i powierzchni mających kontakt z żywnością, a także kąpieli noworodków. Spowodowane to było tym, że woda ze stacji uzdatniania wody w Jaraczewie nie spełnia norm.

Sanepid po raz kolejny zbadał wodę z jaraczewskiego wodociągu. Jaka jest jej jakość?   

Wreszcie z Komunalnego Zakładu Budżetowego w Jaraczewie napłynęły dobre informacje.

„Na podstawie przeprowadzonych badań kontrolnych jakości wody oraz w związku z wytycznymi Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Jarocinie informujemy, że podjęte przez Komunalny Zakład Budżetowy w Jaraczewie działania przyniosły poprawę parametrów wody i potwierdziły skuteczność podjętych działań, i co za tym idzie woda nadaje się do spożycia i nie ma negatywnego wpływu na zdrowie”  - czytamy w komunikacie KZB podpisanym przez dyrektora Wojciecha Wiszniewskiego.

Informuje również, że obecnie kontynuowane są rozpoczęte działania mające na celu poprawę jakości wody.

Sanepid po raz kolejny zbadał wodę z jaraczewskiego wodociągu. Jaka jest jej jakość?   

Prowadzona jest dezynfekcja sieci, a w związku z tym może nastąpić pogorszenie smaku i zapachu wody ze względu na zwiększoną zawartość chloru.

”Woda nadaje się do celów konsumpcyjnych i na cele gospodarcze. Dodatkowo zakład podejmuje wszelkie działania, zmierzające do zredukowania wysokiej barwy i mętności wody” - napisał dyrektor w komunikacie.      

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.                                                           

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy