Reklama

Rządowy Program Ochrony Zabytków w gminie Żerków

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: PAP/Leszek Szymański

Rządowy Program Ochrony Zabytków w gminie Żerków - Zdjęcie główne

foto PAP/Leszek Szymański

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Żerków zamierza złożyć wniosek o dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Jeśli samorząd dostanie pieniądze, właściciele obiektów zabytkowych będą mogli otrzymać dotację.

Reklama

Rządowy Program Ochrony Zabytków to przedsięwzięcie, które ma wesprzeć samorządy w poprawieniu stanu, odbudowie i remontach obiektów zabytkowych przyczyniając się tym samym do poprawy ich stanu i uchroni przed degradacją i niszczeniem.

Program kierowany jest bezpośrednio do jednostek samorządu terytorialnego, a za ich pośrednictwem również do innych podmiotów zobowiązanych do opieki nad zabytkami. Dofinansowanie będzie przyznawane na realizację zadań inwestycyjnych związanych z ochroną zabytków i opieką nad zabytkami. Może być przeznaczone na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku prowadzone przez jednostki samorządu terytorialnego albo na udzielenie dotacji samorządowej na takie prace.

Pomysł dopuszcza finansowanie obiektów posiadających wpis do ewidencji lub rejestru zabytków i będących w posiadaniu jednostki samorządu terytorialnego lub jednostki organizacyjnej podległej jednostce samorządu terytorialnego. Dofinansowanie z programu może wynieść maksymalnie 98% wartości inwestycji, a minimalny wkład własny - 2%.

Wnioski będą mogły być składane w aplikacji Polski Ład udostępnionej przez BGK, w jednej z trzech kategorii:

  • do 150.000 zł
  • do 500.000 zł
  • do 3.500.000 zł.

Rządowy Program Ochrony Zabytków w gminie Żerków

Wnioski o dofinansowanie mogą składać wyłącznie jednostki samorządu terytorialnego (gminy, powiaty, województwa) za pośrednictwem Aplikacji Polski Ład. Gmina Żerków zamierza złożyć wniosek o dofinansowanie z programu.

 

ZOBACZ TEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy