Reklama

Rydzyk: "Biskup Janiak jak męczennik". Arcybiskup Grzegorz Ryś przeprasza

Opublikowano:
Autor:

Rydzyk: "Biskup Janiak jak męczennik". Arcybiskup Grzegorz Ryś przeprasza  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Rydzyk: "Biskup Janiak jak męczennik". Arcybiskup Grzegorz Ryś przeprasza 

Nie milkną echa słów o. Tadeusza Rydzyka, jakie padły na urodzinach Radia Maryja. Głos po tej bulwersującej wypowiedzi zabrał abp Grzegorz Ryś. Decyzją papieża Franciszka metropolita łódzki jest od czerwca administratorem apostolskim w naszej diecezji.


Ojciec Rydzyk podczas 29. urodzin Radia Maryja nazywa kaliskiego biskupa "współczesnym męczennikiem mediów", a dokument Sekielskich " filmidłem"."Media to zrobiły i media tak robią. Nie dajmy się katolicy, że na księdza jakiegoś zaczną warczeć, jakieś filmidło zrobią i wszyscy się trzęsą. Udowodnij mi winę, a nie ma udowadniać, że nie jestem wielbłądem. Teraz wszystko się pokręciło i my się trzęsiemy. Myślę, że w kościele powinnyśmy się nie bać i upominać się o sprawiedliwość. To, że ksiądz zgrzeszył. No zgrzeszył, a kto nie ma pokus? Niech się pokaże. Jedna jest tylko Maryja" - mówił o. Tadeusz Rydzyk.

Biskup Edward Janiak zrezygnował w październiku i przeszedł na emeryturę [ZOBACZ TUTAJ] 

Na wypowiedź zareagował Administrator Apostolski Diecezji Kaliskiej.

"Jako Administrator Apostolski Diecezji Kaliskiej chcę najmocniej przeprosić wszystkich, których dotknęła wypowiedź Ojca Dyrektora Tadeusza Rydzyka z dnia 05 grudnia br.

Bagatelizowanie grzechu, a jeszcze bardziej jego konsekwencji w życiu osób poszkodowanych, nie ma nic wspólnego z drogą Ewangelii.

Ewangeliczną drogą Kościoła jest uznanie win i nawrócenie oraz solidarność z najmniejszymi i cierpiącymi.

abp Grzegorz Ryś Administrator Apostolski Diecezji Kaliskiej"

 Z kolei Prymas Polski abp Wojciech Polak zwrócił się pisemnie do prowincjała Zgromadzenia Ojców Redemptorystów o. Janusza Soka, przełożonego o. Tadeusza Rydzyka, z prośbą o reakcję na sobotnią wypowiedź zakonnika.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE