Reklama

Rozpoczął się nabór wniosków dla Jednostek OSP na dofinansowanie zakupu sprzętu ratowniczego i wyposażenia

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej im. gen. Stanisława Taczaka we współpracy z Samorządem Województwa Wielkopolskiego organizuje nabór wniosków dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które mogą ubiegać się o dofinansowanie zakupu wyposażenia oraz sprzętu ratowniczego. Jednostki mogą przesyłać wnioski do 29 lipca 2022 roku.

Reklama

Nabór wniosków prowadzony jest przez Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej im. gen. Stanisława Taczaka w Poznaniu i skierowany jest do jednostek OSP, które na dzień 15 czerwca 2022 r. złożyły wymagany raport w SYSTEMIE OSP oraz na dzień 31.12.2021r. powołały jednostkę operacyjno-techniczną (JOT). Jednostki OSP mogą uzyskać dofinansowanie na zakup wyposażenia w postaci sprzętu utrzymania czystości  i impregnacji odzieży bojowej, pomp powodziowych, motopomp oraz zestawów narzędzi hydraulicznych.

 

Dofinansowanie na zakup sprzętu i szkolenia dla OSP

Samorząd Województwa Wielkopolskiego kontynuuje realizację projektu podnoszącego poziom bezpieczeństwa mieszkańców Wielkopolski oraz członków OSP biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych. W ramach programu zakupiony zostanie specjalistyczny sprzęt przydatny w działaniach ratowniczych i przy podtopieniach i zalaniach. Jednostki OSP mogą uzyskać wsparcie finansowe wynoszące nawet do 100% na zakup urządzeń oraz wyposażenia ratowniczego, które podczas akcji w nieoceniony sposób ułatwia i przyspiesza prace nie stwarzając zbędnego ryzyka dla ratowników oraz ofiar – mówi Wiceprezes Zarządu Oddziału  Wojewódzkiego ZOSP RP Poznaniu Krzysztof Grabowski

W ramach działań programowych przeprowadzony zostanie także pilotaż Programu FIRST RESPONDER (Pierwszy Ratownik). Obejmuje on szkolenie instruktorów i koordynatorów powiatowych oraz wyposażenie ich w zestawy ratownicze. Szkolnie z zakresu ratownictwa podnosi możliwości operacyjne jednostek oraz uczestników szkoleń, w rezultacie ofiary będą mogły od samego początku otrzymać fachową pomoc.

Wnioski należy przesyłać na adres: Oddział Wojewódzki Związku OSP RP Województwa Wielkopolskiego, ul. Norwida 14, 60-867 Poznań.

Link do pełnego ogłoszenia treści naboru: [TUTAJ] 

 

ZOBACZ TEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy