Reklama

Rozliczenie podatku za 2021 rok podsumowane. Kolejny rekord w liczbie e-PIT-ów

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Rozliczenie podatku za 2021 rok podsumowane. Kolejny rekord w liczbie e-PIT-ów  - Zdjęcie główne

Rozliczenie podatku za 2021 rok podsumowane. Kolejny rekord w liczbie e-PIT-ów | foto Zdjęcie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rozliczenie podatku za 2021 rok podsumowane. Kolejny rekord w liczbie e-PIT-ów.

Reklama

Wielkopolanie polubili e-PITy

W całej Polsce niemal 20 mln dokumentów zostało przekazanych fiskusowi drogą elektroniczną - 1,9 mln z nich to PIT-y Wielkopolan.

Elektroniczne zeznania stanowiły w naszym województwie aż 92% wszystkich złożonych deklaracji PIT.

Wielkopolanie coraz chętniej korzystają z możliwości rozliczenia podatku przez internet. W tym roku już tylko niewielki odsetek z nich zdecydował się na złożenie papierowej wersji PIT. Aż 92% wszystkich złożonych w tym roku w Wielkopolsce deklaracji to zeznania elektroniczne.

- W naszym urzędzie skarbowym ilość elektronicznych zeznań stanowiła 95 % wszystkich złożonych PIT-ów - stwierdza Grażyna Pytlas, naczelnik Urzędu Skarbowego w Jarocinie.

Dzięki usłudze Twój e-PIT nie sposób zapomnieć o złożeniu deklaracji

Narzędziem, które sprzyja rozliczaniu się drogą elektroniczną jest usługa Twój e-PIT, która coraz większą popularnością. Prawie połowa wszystkich wielkopolskich PIT-ów została rozliczona za pomocą tego narzędzia.

- To szybka, wygodna i bezpieczna metoda rozliczenia - nasz PIT jest w tej usłudze automatycznie generowany, co sprawia że dla sporej części podatników rozliczenie ogranicza się do kilku kliknięć - mówi Małgorzata Spychała-Szuszczyńska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu. - Było to możliwe dzięki obsłudze blisko 2,3 mln informacji od pracodawców - PIT-11 - dodaje.

Dzięki temu narzędziu nie sposób również zapomnieć o złożeniu deklaracji - wszystkie wstępnie wygenerowane w usłudze Twój e-PIT zeznania PIT-37
i PIT-38, których podatnicy nie zatwierdzili samodzielnie, z upływem 2 maja zostały bowiem zaakceptowane i przesłane do urzędów skarbowych automatycznie.

- W Wielkopolsce takie automatycznie rozliczone e-PITy stanowiły ponad jedną czwartą wszystkich złożonych zeznań - informuje Małgorzata Spychała-Szuszczyńska.

Nie tylko e-PIT - skarbówka proponuje także inne usługi elektroniczne

Dzięki stale rozwijanym narzędziom elektronicznym, coraz szybciej obsługiwane są też zwroty podatku. Część tego procesu odbywa się automatycznie, dzięki czemu podatnicy otrzymują pieniądze już nawet w ciągu kilku dni od złożenia zeznania.

Klienci mogą też sprawdzać na bieżąco status zwrotu swojego podatku w e-Urzędzie Skarbowym (e-US), dostępnym na stronie podatki.gov.pl. Personalizacja danych w e-Urzędzie Skarbowym sprawia, że zalogowany użytkownik ma dostęp do przeznaczonych dla niego informacji i usług.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy