Od trzech lat w śródmieściu Jarocina trwa rewitalizacja. Rozpoczęła się od wymiany niemal wszystkich sieci podziemnych: wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, ciepłowniczej, gazowej i elektrycznej oraz budowy zbiorników retencyjnych na wodę deszczową.
Roboty przy rewitalizacja śródmieścia Jarocina mają potrwać do połowy 2023 roku
Później przyszedł czas na nowe nawierzchnie ulic i chodników, nasadzenia zieleni i oświetlenie uliczne.
Inwestycja, która swoim zasięgiem obejmuje 20 ulic, ma potrwać do połowy 2023 roku.
Inwestycja prowadzona jest w ramach projektu „Przebudowa systemu kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej w centrum Jarocina”. A wykonawcą jest konsorcjum firm Drobud z Goliny oraz WUPRINŻ z Poznania.
Są już pierwsze efekty rewitalizacji centrum Jarocina
W związku z tymi robotami wiele ulic w śródmieściu było po kolei zamkniętych i otwieranych, co rusz zmieniano także organizację ruchu. Utrudnienia do tej pory jeszcze dotykają kierowców i pieszych.
Władze miasta zapewniają jednak, że „warto poczekać na efekty, ponieważ centrum wypięknieje i przybędzie w nim zieleni”. Co zatem się zmieni?
Na rynku będzie fontanna, zasadzone zostaną nowe drzewa, wprowadzone różnorodne elementy małej architektury. Wszystko będzie w ciekawy sposób oświetlone.
Niepraktyczne płyty chodnikowe zastąpi nowa, najlepszej jakości nawierzchnia dopasowana do koncepcji przebudowy śródmieścia. Ułatwi to poruszanie się po mieście osobom niepełnosprawnym, ludziom starszym oraz rodzicom z wózkami.
Pierwsze efekty rewitalizacji są już widoczne. Nie do poznania zmieniła się część ulic przy jarocińskim rynku, na przykład Śródmiejska, część Wrocławskiej i św. Ducha, Kościelna, Targowa, Szpitalna czy Wodna.
Trwają próby uruchomiania fontanny w rewitalizowanym centrum Jarocina
Prace na rynku też wchodzą w ostatni etap [więcej na ten temat czytaj TUTAJ]. Pod płytą rynku zakopany został ogromny zbiornik retencyjny, a na powierzchni wymieniona została kostka.
Okazuje się, że zapowiadana przez burmistrza Adama Pawlickiego fontanna też jest już gotowa. Od jakiegoś czasu odbywają się próby jej uruchomiania [zobacz WODEO].
„Fontanna była jednym z najbardziej oczekiwanych elementów małej architektury na rynku. Cieszę się, że udało nam się spełnić oczekiwania mieszkańców” - napisał w mediach społecznościowych Adam Pawlicki.
I dodał:
„Pytacie o zieleń. To kolejny etap naszej rewitalizacji - bardzo ważny. Będzie mnóstwo zieleni - posadzone zostaną 42 drzewa oraz ponad 7 tysięcy roślin ozdobnych. Jesteśmy już w końcowej fazie realizacji tego ogromnego zadania. Dziękuję za cierpliwość, ale zapewniam Was, że warto było czekać.”
Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.