Reklama

Remont nawierzchni mostu w Nowym Mieście. Ruch wahadłowy i korki. Do kiedy potrwają utrudnienia?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uwaga kierowcy! Remont Drogi Krajowej numer 11. Wiemy, gdzie są utrudnienia

Reklama

Nowe Miasto. Drogowcy remontują fragment DK 11. Jak możemy przeczytać w komunikacie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad chodzi o nawierzchnię mostu w Nowym Mieście nad Wartą.

Remont nawierzchni mostu na DK 11. Co robią drogowcy?

Na odcinku 300 metrów trwają roboty mające na celu naprawę dylatacji, czyli przerwy między dwoma częściami drogi na moście w Nowym Mieście nad Wartą. Według informacji, które udało nam się uzyskać, remont powoduje ograniczenia w ruchu, który jest wahadłowy i sterowany ręcznie przez drogowców. Sama jezdnia została zwężona do jednego pasa.

Nie tylko DK 11 jest w trakcie remontu. Rozpoczęły się także prace na krajowej "12" - WIĘCEJ PRZECZYTASZ TUTAJ

Remont na DK 11. Do kiedy potrwają utrudnienia?

Według informacji GDDKiA roboty zaczęły się w poniedziałek 9 sierpnia o godzinie siódmej rano i zakończą się w sobotę 14 sierpnia o godzinie 18:00

Jeśli pojawią się nowe informacje będziemy je dla was aktualizować

Remont nawierzchni mostu na DK 11. Pechowa lokalizacja? 

Most w Nowym Mieście niemal od powstania budowli przysparza drogowcom sporo kłopotów. Już wcześniej wskazywano, że wybrana lokalizacja nie była najlepsza z powodu dna rzeki. Faktem jest, że wcześniejsza przeprawa, jeszcze poniemiecka, była zlokalizowana nieco niżej, właśnie z powodu niestabilnych gruntów.

Przy każdym remoncie cierpią, kierowcy, bo to jedyna przeprawa przez rzekę w naszej okolicy. Kolejne są oddalone o kilkadziesiąt kilometrów (Pyzdry, Śrem). Kilka lat temu przeprawę wyłączono z ruchu i dokonywano tzw. sprężania, co wywołało ogromne korki. Ale nie tylko konstrukcja jest winna. - Z prowadzonego przez nas monitoringu  ciężaru przejeżdżających przez most pojazdów wynika, że po moście poruszają się bez zezwolenia pojazdy, których ciężar przekracza nawet 70 ton – informowała wówczas GDDKiA.

Trzy lata temu premier Mateusz Morawiecki ogłosił program "Mosty dla regionów". Była duża szansa na inwestycję na naszym terenie. Ale póki co jej nie rozpoczęto [ZOBACZ]  

Czy uważacie, że w Nowym Mieście potrzebny jest nowy most?  

 

AKTUALIZACJA, godzina 15:35

Jak informują kierowcy korek prowadzący do mostu w Nowym Mieście sięga już obwodnicy Jarocina i fragmentu S11. Według informacji, które udało nam się uzyskać w tym momencie najlepsza trasa prowadzi przez Radliniec. Później należy kierować się na Klękę a do Poznania najlepiej dojechać przez Śrem.

[AKTUALIZACJA, 11 sierpnia]

Są dobre informacje. Co prawda remont wciąż trwa, a wraz z nim utrudnienia, ale drogowcy przenieśli się już na drugą stronę mostu i tam remontują dylatację. 

[AKTUALIZACJA, 11 sierpnia]

Jak informują pracownicy firmy Vektor, która była odpowiedzialna za remont mostu w Nowym Mieście nad Wartą, droga w całości powinna być przejezdna między godziną 17 a 18. Jak podkreślają pracownicy tak duże przyspieszenie w robotach zawdzięczają temu, że w niektórych momentach całkowicie mogli zamknąć most. Przypomnijmy, że oryginalne plany zakładały, że prace będą zakończone dopiero w sobotę 14 sierpnia o godzinie 18:00.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy