Reklama

Przewodniczący Komisji Rozwoju: Zamieniłem parę słów z inwestorem na korytarzu

Opublikowano: pon, 14 mar 2016 07:02
Autor:

 Przewodniczący Komisji Rozwoju: Zamieniłem parę słów z inwestorem na korytarzu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jak informował wówczas sekretarz gminy Michał Fijałkowski, z owymi efektami radnych miał zapoznać wiceburmistrz Witosław Gibasiewicz. Ostatecznie zastępca burmistrza Adama Pawlickiego pojawił się na komisji mocno spóźniony. Do dyspozycji radnych pozostali urzędnicy.    

- Z jednym inwestorem jesteśmy na etapie podpisania umowę przedwstępnej, czekamy na wpłatę inwestora do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, tak by można było podpisać umowę trójstronną i strefa mogła ogłosić postępowanie przetargowe - tłumaczył radnym Marcin Leśniak z Wydziału Rozwoju Urzędu Miejskiego w Jarocinie. O tej sprawie szczegółowo pisaliśmy w styczniu TUTAJ. - Pozostali inwestorzy - są to nie ukrywam w chwili obecnej bardzo trudne negocjacje - każdy z nich stawia inne potrzeby, inne warunki, w związku z powyższym na charakter prowadzonych rozmów, niestety szczegółów państwu nie mogę podać, gdyż po prostu wpłynie to na wiarygodność rozmów.

Zainteresowanych jest podobno 6 podmiotów. Poza tymi ogólnikami, radni dowiedzieli się również, że gmina ma wydać kolejne 900 tys. zł na dozbrojenie strefy w Golinie w gaz.  

- Z jednym z potencjalnych inwestorów rozmawiałem, będąc w starostwie powiatowym, dopytując się o pewnych rzeczach, miałem okazję na korytarzu parę słów z nim zamienić - wyjawił szef komisji Ireneusz Lamprecht (ZJ) i przy okazji sekretarz powiatu. - Powiedział, że u niego ten proces jest też dosyć złożony w związku z tym, że przy takiej dużej inwestycji występuje do banków, do różnego rodzaju funduszy leasingowych. Mówił, że to też nie jest tak proste, żeby odpowiedział, bo też zadałem pytanie „kiedy, jak”.

WIĘCEJ W NASZYM SKRÓCIE WIDEO

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE