Reklama

Przedsiębiorca domaga się kanalizacji od gminy. Poskarżył się na wójta

Opublikowano: 25 kwietnia 2021 05:04
Autor: | Zdjęcie: Elżbieta Rzepczyk

Przedsiębiorca domaga się kanalizacji od gminy. Poskarżył się na wójta  - Zdjęcie główne

Przedsiębiorca z Kotlina złożył skargę na Mirosława Paterczyka, obok Alicja Andrzejewska, skarbnik gminy Kotlin | foto Elżbieta Rzepczyk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Znany kotliński przedsiębiorca złożył skargę do rady gminy na wójta Mirosława Paterczyka.

Reklama

Zaiskrzyło na linii kotliński przedsiębiorca, władze gminy. Wszystko rozpoczęło się w ubiegłym roku. W połowie września Spółka Jawna T&J Tyrakowski, Jachnik skierowała wniosek do samorządu, w którym zwróciła się, aby zabezpieczyć pieniądze w przyszłorocznym planie finansowym na opracowanie dokumentacji i wybudowanie sieci kanalizacyjnej dla ich nieruchomości. Niestety inwestycja nie trafiła do tegorocznego budżetu gminy.
W marcu przedsiębiorca skierował do rady gminy skargę na działalność wójta, w której zarzucił Mirosławowi Paterczykowi pominięcie jego wniosku nieprzekazanie go skarbnikowi gminy.

Przedsiębiorca domaga się kanalizacji od gminy. Poskarżył się na wójta  

Najpierw pismem spółki T&J zajęła się Komisja Skarg, Wniosków i Petycji, której wójt złożył wyjaśniania. Z informacji udzielonej przez Mirosława Paterczyka wynikało, że wniosek przekazał szefowej gminnych finansów, a ta pod koniec października ubiegłego roku przygotowała zbiorcze zestawienie dochodów i wydatków. Wójt tłumaczył, że ze względu na ograniczone środki finansowe nie jest w stanie uwzględnić wszystkich potrzeb i zadań zawartych we wnioskach.

- Te dwa obiekty stacja paliw oraz budynek administracyjno-socjalny posiadają już swoje możliwości odprowadzenia ścieków. W przypadku stacji paliw jest to bezodpływowy zbiornik ścieków. Przy budynku administracyjnego jest przydomowa oczyszczalnia ścieków. Jeżeli ktoś kilka lat temu wybudował obiekt i teraz obudził się, aby mieć kanalizację, jest to trochę niewłaściwe myślenie -  uważa Mirosław Paterczyk.

 

Jego zdaniem trudno oszacować, ile gmina musiałaby wydać, aby doprowadzić sieć do wskazanych nieruchomości. Ocenia, że należałoby ułożyć około 0,5 kilometra kolektora.

- Aby precyzyjnie określić wartość inwestycji, to mieć projekt i kosztorys. W tym przypadku są dwie możliwości budowania sieci. Jedna to wpięcie się w ulicę Teodorowską, a druga to przejście przez drogę krajową nr 11 i podłączenie od drugiej strony Kotlina. Jeżeli te obiekty posiadają swoją infrastrukturę związaną z odprowadzeniem ścieków od kilkunastu lat, to przedsiębiorca może wystąpić o wydanie warunków zabudowy, decyzja zostanie wydana i będą mogli sobie wybudować sieć na własny koszt - tłumaczy Paterczyk.


Przedsiębiorca domaga się kanalizacji od gminy. Poskarżył się na wójta


Zapewnia, że szczegółowo analizuje każdy wniosek złożony do budżetu.

-  Niestety nie znalazł akceptacji i przedsiębiorca musi się z tym pogodzić - dodaje Paterczyk.

Podkreśla, że tegorocznym budżecie znalazły się zadania stanowiące kontynuację zadań rozpoczętych w latach ubiegłych. Do tych inwestycji należy zaliczyć m.in. budowę kanalizacji sanitarnej w Sławoszewie i Parzewie.
Rada gminy skargę złożoną przez przedsiębiorcę uznała za bezzasadną.                


                                    
 - Brak kanalizacji dla każdego jest uciążliwy dla każdej firmy czy instytucji. To jest zdobycz cywilizacji i  praktycznie powinna być wszędzie - mówi Feliks Tyrakowski, przedsiębiorca z Kotlina.    


Czy firma wybuduje kanalizację w własnym zakresie?

- Trudno powiedzieć. Jak się skończy pandemia, to będziemy się zastanawiali, co zrobić z budżetem - dodaje.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

      

    

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 5 miesięcy temu | ocena +5 / -0

    no i co

    Warto zaglądnąć do dokumentów związanych z pozwoleniem na budowę budynku biurowego. Tam pewnie jest napisane co i jak ze ściekami.Stacja paliw działa od lat 80 tych XX wieku i co bez rozwiązanego problemu .