Reklama

Prymas Tysiąclecia patronem szkoły [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Imię Kardynała Stefana Wyszyńskiego nadano Szkole Podstawowej w Rusku. Placówka otrzymała także sztandar.

Reklama

Uroczystość była poprzedzona polową mszą świętą celebrowaną przez ks. Piotra Małeckiego, dyrektora Referatu Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Poznaniu oraz proboszcza Parafii Rusko ks. Janusza Buduja.

Prymas Tysiąclecia patronem szkoły      


W czasie eucharystii poświecono sztandar.

- Warto zaznaczyć, że nadanie imienia placówce jest niejako ciągłością działań wychowawczych szkoły. Właśnie mija 20 lat od nadania imienia kard. Stefana Wyszyńskiego istniejącemu wówczas gimnazjum. Przejęcie patronatu przez szkoły jest zatem niejako dowodem na ważność postaci Prymasa Tysiąclecia, który stanowi niepodważalny autorytet. Wartości przekazywane w jego naukach i słowach stanowią fundament pracy wychowawczej i dydaktycznej szkoły. Część oficjalna zamknięta została występem uczniów, którzy w montażu słowno-muzycznym przedstawili biografię kard. Wyszyńskiego oraz jego przesłanie osadzone na poszanowaniu Ojczyzny, drugiego człowieka i konieczności dialogu - mówi Monika Podlewska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Rusku.


Zaproszeni goście zwiedzili budynek szkoły, przygotowane wystawy, natomiast dla społeczności szkolnej zorganizowano przy współudziale Rady Rodziców i KGW Rusko festyn rodzinny.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy