Reklama

Prokurator chce przesłuchać byłego burmistrza i radnego

Opublikowano:
Autor:

Prokurator chce przesłuchać byłego burmistrza i radnego  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Prokuratura Rejonowa w Pleszewie zajmuje się doniesieniem o możliwości popełnienia przestępstwa, które złożyły władze Jarocia. Obecny burmistrz Adam Pawlicki twierdzi, że jego poprzednik Stanisław Martuzalski mógł dopuścić się „nadużycia uprawnień, niedopełnienia obowiązków, a także niegospodarności”. [WIĘCEJ TUTAJ]

Na początku zawiadomienie trafiło do naszej prokuratury. Ta jednak wniosła o wyłączenie się ze sprawy. Śledztwo rozpoczęte blisko dwa miesiące temu przez pleszewskich prokuratorów nadal prowadzone jest w sprawie, a nie przeciwko określonym osobom.

- Są wykonywane czynności, przesłuchujemy osoby w charakterze świadków, jest również zbierana dokumentacja - tłumaczy lakonicznie prok. Antoni Ulatowski. Szef PR w Pleszewie dodaje, że postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp.

Jak dowiedział się portal - w sprawie przesłuchany ma być między innymi były burmistrz Stanisław Martuzalski i jego najbliżsi współpracownicy. - Na liście świadków są osoby funkcyjne, które zajmowały konkretne stanowiska w określonym czasie - potwierdza prokurator, ale odmawia ujawnienia szczegółów.

Stanisław Martuzalski od początku utrzymuje, że jest spokojny o wyniki dochodzenia. - Te zarzuty są wyssane z palca - mówi portalowi były burmistrz i radny powiatowy.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE