Reklama

500 zł premii od pracodawcy za zaszczepienie się przeciwko koronawirusowi?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: uniwersalne jarocinska.pl

500 zł premii od pracodawcy za zaszczepienie się przeciwko koronawirusowi?  - Zdjęcie główne

Firmy przyznają premie pracownikom, którzy zaszczepili się | foto uniwersalne jarocinska.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Premię w wysokości 500 zł wypłaca jedna z firm na naszym terenie tym pracownikom, którzy się już zaszczepili lub zrobią to w najbliższym czasie.

Reklama

Pandemia nie odpuszcza. Wczoraj ministerstwo zdrowia poinformowało o 10 tys. 429 nowych przypadkach w kraju. W Jarocinie odnotowano trzy przypadki. W związku ze wzrostem zachorowań w jarocińskim szpitalu ponownie zostanie uruchomiony oddział COVIDO-wy. Lekarze alarmują nieustannie, że tylko szczepienia pozwolą wyhamować pandemię, ale tych jest ciągle za mało. 

Tylko połowa zaszczepionych na naszym terenie. Premia kusi? 

Jak wygląda sytuacja w naszym powiecie? W Jarocinie zaczepiło się 55,9%, w Żerkowie 50,9%, Jaraczewie 49,8 a w Kotlinie 46,9%. Medycy ciągle apelują, aby się szczepić. W tym tygodniu rozpoczęły się szczepienia dawką przypominającą dla wszystkich osób, które ukończyły 18 lat i otrzymały pełny schemat szczepienia (dwie dawki) preparatami Pfizer-BioNTech, Moderny, AstraZeneca lub jedną dawkę szczepionki przeciw COVID-19 Johnson & Johnson. Istotne jest, że dawkę przypominającą otrzymają osoby, u których minęło co najmniej sześć miesięcy od ukończenia pełnego schematu szczepienia przeciw COVID-19. W przypadku osób z zaburzoną odpornością, od ostatniej dawki musi minąć minimum 28 dni.    

Premia za szczepienie. Firma płaci pracownikom. Co na to PIP?

Do szczepień namawiają pracodawcy. Niektórzy proponują gratyfikacje, również finansowe. Mamy takie przykłady na naszym terenie. 

- U nas w firmie ci, którzy się zaszczepili, dostali premię w wysokości 500 zł. Niektórzy po tej informacji od pracodawcy już się zapisali na szczepienia -  powiedział nam nieoficjalnie jeden z pracowników dużej i znanej firmy na naszym terenie.

Informacji póki co nie udało nam się potwierdzić. Czy jest to odposobniony przypadek? 

Pod koniec października opinię w tej sprawie wydała Państwowa Inspekcja Pracy, która nie zakwestionowała wypłaty przez firmę jednorazowego świadczenia za przyjęcie szczepionki przeciw COVID-19.

 - Jeśli pracodawca spełni odpowiednie warunki, to może wypłacać zatrudnionym dodatkowe pieniądze za zaszczepienie się. Taki wniosek wynika z kontroli Państwowej Inspekcji Pracy w firmie Oknopolast (woj. małopolskie) przeprowadzonej w tym miesiącu. Inspektorzy pojawili się w tym przedsiębiorstwie po medialnych doniesieniach, według których pracodawca zastąpił dotychczasowy dodatek za brak absencji świadczeniem przysługującym za przyjęcie szczepionki. Ostatecznie okazało się, że firma płaci za zaszczepienie się, ale w formie odrębnego, jednorazowego bonusu (w wysokości 100 zł). PIP uznała, że jest to dopuszczalne, co w praktyce ma istotne znaczenie dla wszystkich pracodawców, którzy wprowadzili bądź zamierzają wprowadzić takie zachęty dla zatrudnionych - podała Gazeta Prawna. 

 Jak oceniacie pomysł płacenia za zaszczepienie się? Czy byłby to wystarczający argument, aby się zaszczepić? Czy znacie firmy, które płacą za szczepienia? Piszcze w komentarzach.   

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się      

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy