W Kaliszu kandydatów PiS do sejmu i sentu przedstawiła Marlena Maląg. Minister pracy i polityki społecznej jest „jedynką” w naszym okręgu. Z kolei na miejscu 7 listy znlazło się nazwisko starosty jarocińskiego Lidii Czechak.
- Jesteśmy silną, biało-czerwoną drużyną. Naszą siłą podczas tej kampanii będzie to, że będziemy działali drużynowo, tak jak do tej pory na terenie okręgu 36 - mówiła minister.
Zaraz za nią na liście znaleźli się nowa minister zdrowia Katarzyna Sójka i poseł Jan Dziedziczak. Wśród kandydatów wybranych przez PiS są też posłowie: Tomasz Ławniczak, Jan Mosiński i Piotr Kaleta.
- Te wybory pokażą, jaka i czyja będzie Polska. Działania, które do tej pory podejmowaliśmy, to szereg inwestycji w przyszłość, aby Polska piękniała, rozwijała się w sposób zrównoważony i dynamiczny. Prawie każdego dnia otwieramy różne inwestycje z programów strategicznych […] Mamy przygotowany program nie na najbliższe cztery lata, a co najmniej osiem lat - mówiła Marlena Maląg.
Zaznaczyła, że kandydaci PiS to przedstawiciele różnych regionów, w różnym wieku, wykonujący różne zawody.
- Pełną siłą i determinacją będą walczyć o to, aby polska była silna i bezpieczna. Przyszłość Polaków, naszego regionu, południowej Wielkopolski - leży nam na sercu - akcentowała polityk.
Wśród kandydatów do sejmu przedstawiciele powiatu pleszewskiego
Na liście PiS swoich przedstawicieli ma nasz powiat.
„Dziesiątką” wśród kandydatur jest Leszek Bierła - były dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pleszewie, a obecnie kierownik pleszewskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i szef powiatowych struktur PiS.
- Kandydat z numerem dziesięć, to rzeczywiście jest „strzał w dziesiątkę”. To działacz opozycji antykomunistycznej, który poprzez działanie w Solidarności, ale także jako samorządowiec i radny sejmiku województwa wielkopolskiego pokazuje, jak można zmieniać rzeczywistość i troszczyć się o to, aby wspierać drugiego człowieka, jednocześnie pamiętając o historii. Leszek Bierła jest osobą bardzo zaangażowaną w prace naszego okręgu - mówiła Marlena Maląg.
Na pozycji piętnastej znalazł się Czesław Szymoniak - sołtys miejscowości Tursko, były radny gminy Gołuchów, w 2018 roku starający o stanowisko wójta w tejże gminie. Marlena Maląg wspomniała wizytę Jarosława Kaczyńskiego w piekarni Szymoniaka w 2011 roku.
- To kolejna bardzo ważna osoba na naszej liście. Czesław Szymoniak gościł w swojej piekarni, naszego architekta tych dobrych zmian, pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Aktywnie działa na terenie powiatu pleszewskiego, aby ten piękniał, rozwijały się ochotnicze straże pożarne, a mieszkańcy się integrowali - mówiła polityk.
Z numerem szesnastym na liście figuruje Mateusz Bukowski - m.in. były szef Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Pleszewie, a obecnie dyrektor wielkopolskiego oddziału tej agencji oraz radny powiatu pleszewskiego. Marlena Maląg wspomniała jego duże zaangażowanie na rzecz społeczności wiejskich.
Poniżej prezentujemy pełną listę kandydatów PiS do sejmu w okręgu 36.
1. Marlena Maląg
2. Katarzyna Sójka
3. Jan Dziedziczak
4. Tomasz Ławniczak
5. Jan Mosiński
6. Piotr Kaleta
7. Lidia Czechak
8. Marek Sowa
9. Alicja Śniegocka
10. Leszek Bierła
11. Piotr Kogut
12. Andrzej Wawer
13. Arkadiusz Stelmaszyk
14. Katarzyna Dziamska
15. Czesław Szymoniak
16. Mateusz Bukowski
17. Sławomira Kalak
18. Jolanta Zamiatała
19. Radosław Dąbrowicz
20. Agnieszka Konieczna
21. Beata Maj
22. Paweł Goździaszek
23. Krzysztof Kołeczko
24. Krzysztof Dziedzic
Kto z ramienia PiS do senatu?
W Kaliszu Marlena Maląg zaprezentowała też kandydatów PiS z okręgu 36 do senatu.
- To osoby, które w swoich regionach chcą działać, poprzez swoją pracę i zaangażowanie chcą pokazywać, że można - podkreślała minister.
PiS w okręgach 94 (powiaty gostyński, kościański, leszczyński i rawicki), 95 (powiat kępiński, krotoszyński, ostrowski i ostrzeszowski) i 96 (powiat kaliski, jarociński i pleszewski) wystawił odpowiednio - Dorota Słowińską, Łukasza Mikołajczyka i Andrzej Wojtyłę.
Andrzej Wojtyła to m.in. lekarz, były minister zdrowia (1992-1993), rektor Akademii Kaliskiej, która już od 1 października - jak zdecydował sejm - stanie się Uniwersytetem Kaliskim. Pracuje już ponad 40 lat w pleszewskim szpitalu.
- Dziękuję paniom minister, panom ministrom i posłom Zjednoczonej Prawicy, którzy wsparli przekształcenie państwowej wyższej zawodowej w akademię, a teraz - uniwersytet, to dzięki waszemu wsparciu się udało - mówił w swoim wystąpieniu Wojtyła.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.