Reklama

Prawie milion złotych dla gminy Jaraczewo na mieszkania chronione [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 5 mln zł trafiło do wielkopolskich samorządów na realizację polityki społecznej. Wśród beneficjentów jest gmina Jaraczewo. Pieniądze będą przeznaczone na przygotowanie mieszkań chronionych

Reklama

„Senior+”, „Za życiem”, Rodzinne Domy Pomocy - to tylko jedne z wielu programów realizowanych w ramach polityki społecznej przez rząd. W poniedziałek wojewoda wielkopolski Michał Zieliński przekazał samorządom dofinansowanie na łączną kwotę ponad 5 mln zł. Pieniądze mają być wykorzystane na realizację zadań w ramach programów Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Prawie milion złotych dla gminy Jaraczewo na mieszkania chronione

-  Dziękuję wszystkim samorządowcom za ich aktywność i za to, że tak składają wnioski o dofinansowanie w ramach tych programów. Dzięki temu możemy wspólnie realizować projekty w całej Wielkopolsce, które mają służyć jej mieszkańcom - mówił wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.


Wśród beneficjentów programów rządowych jest gmina Jaraczewo. Samorząd wnioskował o środki z programu „Za życiem” na przystosowanie gminnego obiektu na mieszkania chronione.   

     
 „Mieszkanie chronione jest formą pomocy społecznej przygotowującą pod opieką specjalistów osoby tam przebywające do prowadzenia samodzielnego życia lub wspomagającą te osoby w codziennym funkcjonowaniu. W ramach Programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem” od 2017 r. do 2021 r.  w Wielkopolsce utworzono 21 mieszkań chronionych dla 54 osób, przekazano na ten cel ponad 1,2 mln zł” - informuje Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu.    

W gminie Jaraczewo powstaną mieszkania chronione. Gdzie i kiedy?   

Gmina Jaraczewo otrzymała 960.000 zł. Umowę w urzędzie wojewódzkim podpisał Stanisław Andrzejczak, wiceburmistrz Jaraczewa.


 - W lutym złożyliśmy wniosek do urzędu wojewódzkiego do programu „Za życiem”. Wniosek opiewał na kwotę 1.200.000 zł. Otrzymaliśmy 80 procent dofinansowania.  Planujemy utworzyć sześć mieszkań chronionych dla 14 osób – tłumaczy Stanisław Andrzejczak, wiceburmistrz Jaraczewa.

Lokale mają powstać przy ul. Jarocińskiej w Górze, w budynku po byłej bibliotece. Zgodnie z planem obiekt na mieszkania ma być dostosowany do końca roku.  Póki co w gminie Jaraczewo nie ma takich lokali. W najbliższym czasie samorząd planuje ogłoszenie przetargu na realizacje zadania. Po wyłonieniu wykonawcy ruszą prace. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy