Reklama

Potrzebujesz porady prawnika a nie stać cię na nią - skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Potrzebujesz porady prawnika a nie stać cię na nią - skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej - Zdjęcie główne

Potrzebujesz porady prawnika a nie stać cię na nią - skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej | foto Zdjęcie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Potrzebujesz porady prawnika a nie stać cię na nią - skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej. Teraz nie tylko przez telefon.

Reklama

Bezpłatna  pomoc prawna polega na udzielaniu informacji i wskazówek zanim sprawa trafi do sądu.

Do skorzystania z takiej porady kwalifikuje się każdy, kto nie jest w stanie ponieść kosztów takiej pomocy. Z darmowej porady można skorzystać na podstawie pisemnego oświadczenia o braku możliwości opłacenia kosztów odpłatnej usługi prawniczej.

Nieodpłatna pomoc prawna skierowana jest także do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą i jest pomocą de minimis. Przed udzieleniem porady prawnej, podmiot ubiegający się o pomoc powinien wypełnić i dostarczyć „Oświadczenie dotyczące pomocy de minimis”. 

Potrzebujesz porady prawnika a nie stać cię na nią - skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej. Na jaką pomoc możesz liczyć?

W ramach darmowych porad udzielane są informacje o obowiązującym stanie prawnym jego sprawy, przysługujących uprawnieniach lub spoczywających obowiązkach.

Poza tym uzyska się pomoc w sporządzeniu pisma o zwolnienie z kosztów sądowych lub o ustanowienie adwokata, radcy prawnego, doradcy podatkowego albo rzecznika patentowego w postępowaniu sądowo-administracyjnym.

Wszystkie pisma mogą być sporządzane wyłącznie na etapie przedsądowym - nie można liczyć na poprowadzenie sprawy, ponieważ ta forma pomocy nie przewiduje reprezentowania przed sądem.

Przepisy wyłączają przygotowanie pism procesowych w postępowaniach przygotowawczym lub sądowym oraz w postępowaniu sądowo-administracyjnym.

Potrzebujesz porady prawnika a nie stać cię na nią - skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej. Bezpłatną poradę można otrzymać z zakresu:

- prawa pracy
- prawa cywilnego
- ubezpieczeń społecznych
- spraw rodzinnych
- karnych i administracyjnych
- przygotowania do rozpoczęcia działalności gospodarczej
- prawa podatkowego z wyłączeniem spraw podatkowych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej

Nieodpłatna pomoc prawna nie obejmuje:
- spraw z zakresu prawa celnego
- prawa dewizowego i handlowego
- działalności gospodarczej (z wyjątkiem przygotowywania do jej rozpoczęcia)

Potrzebujesz porady prawnika a nie stać cię na nią - skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej. Są jednak ograniczenia

W związku z luzowaniem ograniczeń pandemicznych została wznowiona bezpośrednia obsługa interesantów  w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej i mediacji w Jarocinie, Jaraczewie i Żerkowie.

Nadal zawieszona pozostaje, do odwołania, bezpośrednia obsługa interesantów w punkcie nieodpłatnej pomocy prawnej i mediacji w Kotlinie.

W sytuacji, gdy osobiste spotkanie nie jest konieczne, istnieje nadal możliwość skorzystania z pomocy prawnej za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość (teleporada).

Porady są udzielanie w godzinach pracy punktów:
Jarocin (starostwo powiatowe, al. Niepodległości 10 - 12, parter, pok. nr 20)
- poniedziałek - od 8.00 do12.00
- wtorek - od 8.00 do 16.00
- środa od 8.00 do 16.00
- czwartek od 8.00 do 16.00
- piątek od 8.00 do 16.00
Żerków (biblioteka publiczna, ul. Kolejowa 21, II piętro)
- wtorek - 13.00 - 17.00
- piątek - 12.00 - 16.00
Jaraczewo (Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, I piętro)
- poniedziałek - 8.30 - 12.30
- środa - 10.00 - 14.00
Na porady udzielane bezpośrednio obowiązują zapisy pod numerem telefonu: (62) 740-79-22 w godzinach od 8.00 do 15.00 lub przez stronę internetową: http://www.powiat-jarocinski.pl/Rezerwacja_wizyt.html.

Kotlin (dom kultury, ul. Powstańców Wlkp., I piętro, pokój stowarzyszeń)
pomoc prawna wyłącznie za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość (teleporada):
- poniedziałek - 9.00 -13.00
- czwartek - 10.00 -14.00

Osoba korzystająca z pomocy prawnej za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość powinna wcześniej złożyć na adres [email protected]  wniosek o uzyskanie nieodpłatnej pomocy prawnej za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość, zawierający oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej. Wniosek można pobrać ze strony internetowej powiatu:
https://www.powiat-jarocinski.pl/ Nieodplatna_pomoc_prawna.html

Potrzebujesz porady prawnika a nie stać cię na nią - skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej. I przekaż swoją opinię

Każdy, kto skorzysta z bezpłatnej pomocy prawnej może anonimowo wyrazić swoją opinię W KARCIE POMOCY - CZĘŚĆ B za pośrednictwem poczty elektronicznej: [email protected], listownie: Starostwo Powiatowe w Jarocinie Wydział Administracyjno-Inwestycyjny, al. Niepodległości 10-12, 63-200 Jarocin, z dopiskiem „Nieodpłatna pomoc prawna”.

KARTĘ POMOCY - CZĘŚĆ B można pobrać ze strony internetowej powiatu https://www.powiat-jarocinski.pl/Nieodplatna_pomoc_prawna.html.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy