Reklama

Portal jarocinska.pl wyróżniony przez Google. Jesteśmy w Showcase!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Portal jarocinska.pl wyróżniony przez Google. Jesteśmy w  Showcase! - Zdjęcie główne

Portal jarocinska.pl wyróżniony przez Google. Jesteśmy w Showcase!

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nasz portal jarocinska.pl został wyróżniony przez Google i znalazł się w gronie nielicznych polskich portali, które biorą udział w światowym projekcie Showcase.

Jesteśmy bardzo podekscytowani i cieszymy się, że nasze działania w lokalnych mediach zostały dostrzeżone i Google zaprosił nas do współpracy przy tworzeniu światowego projektu Showcase. Nasz portal znalazł się  w gronie największych mediów na świecie, takich jak: jak  The Telegraph czy Der Spiegel czy Financial Times. Najważniejsze jest jednak dla nas to, że skorzystają na tym nasi Czytelnicy.

Co to jest Showcase

Showcase to specjalny program licencjonowania treści dla wybranych wydawców informacyjnych. Ma on pomóc Czytelnikom szybciej i trafniej znajdować potrzebne dla siebie informacje. Dlatego cieszymy się, że zostaliśmy przez Googla dostrzeżeni i wybrani. Dzięki programowi, treści z portalu jarocinska.pl dotrą do Ciebie szybciej.

Kto jest w Showcase

Do udziału w programie Showcase Google zaprosił nas kilkanaście miesięcy temu. Przez ten czas pomagaliśmy testować narzędzia stworzone przez światowego potentata. Kilka dni temu wystartowała wreszcie w polska edycja projektu Showcase. 

Portal jarocinska.pl znalazł się w specjalnym programie licencjonowania treści dla wybranych wydawców informacyjnych.

W sumie do projektu przystąpiło 27 wydawców, reprezentujących 47 różnorodnych redakcji, w tym media ogólnokrajowe, regionalne, specjalistyczne. Obok nas są takie portale jak, Wprost, NaTemat, czy Spidersweb.

Showcase działa na świecie od dwóch lat. Google ogłosił start programu w październiku 2020 r. i od tamtej pory firma uruchomiła usługę w kilkunastu krajach, zapraszając do współpracy takie media, jak Financial Times, The Telegraph czy Der Spiegel. 9 lutego tego roku program zaczął działać w Polsce.

Showcase w wiadomościach Google, jak to działa

Jak działa Showcase? Korzystacie pewnie kilka razy dziennie z wyszukiwarki Googla. Wszyscy wiemy, że jest to najpopularniejsza wyszukiwarka na świecie, podobnie jak przeglądarka. 

Być może korzystasz również od dawna z usług Google News i Google Discover, ale nie jesteś świadomy, że to robisz. A właśnie z tymi usługami związany jest program Showcase. Daje on nam możliwość poinformowania Cię, które treści z portalu jarocinska.pl mogą być dla Ciebie najbardziej interesujące.

Sprawdź czy korzystasz Google News i Google Discover

Nie wiesz czy korzystasz z usług Google News i Google Discover? Łatwo to sprawdzić.

Czy widzisz na swoim telefonie taki obrazek?

 

Jeśli widzisz go, to znaczy, że korzystasz z tych usług i tym samym korzystasz z naszej pracy w Showcase. Jeśli nie korzystasz z tej usługi, a chcesz, bo bardzo jest to przydatne, to zrób to teraz.

Informacje jarocinska.pl w Google News i Google Discover

Zastanawiasz się jak zobaczyć w swoim telefonie Google News i Google Discover? 

Jeśli włączasz przeglądarkę Google Chrome albo uruchamiasz aplikację Google na smartfonie albo przełączasz się na Androidzie na ekran po lewej stronie od pulpitu, to korzystasz wtedy z usługi Google Discover, która agreguje treści warte przeczytania. 

Natomiast jeśli uruchamiasz aplikację Wiadomości Google lub po prostu szukasz czegoś w Google i w wynikach wyszukiwania, dostajesz sekcję „Najważniejsze wiadomości”, to korzystasz z Google News.

Jak sprawić, by pokazywały Ci się tam wiadomości z Jarocina i okolic? Dokładną instrukcję znajdziesz na końcu tego artykułu.

Jak jarocinska.pl trafiła do programu Showcase 

Do udziału w projekcie Showcase zostało zaproszone całe wydawnictwo Południowa Oficyna Wydawnicza Sp. z o.o., które jest właścicielem portalu jarocinska.pl. Tym samym wszystkie nasze siostrzane portale: rawicz24.plkrotoszynska.pl, gostynska.plzpleszewa.pl biorą również udział w programie Showcase. 

POW  Sp. z o.o. jest członkiem Stowarzyszenia Mediów Lokalnych, z którym Google ściśle współpracuje od kilku lat. Światowy potentat dlatego zaprosił do programu Showcase członków SML.

Jakościowe, lokalne dziennikarstwo spełnia niezwykle istotną rolę w obecnych czasach. Cieszymy się, że dołączamy do tego projektu - dla nas Showcase w Wiadomościach Google oferuje szansę, by te ważne informacje docierały do nowych czytelników w naszym regionie i, by lokalne media mogły dalej rozwijać swoją cyfrową przyszłość” - zaznaczył Piotr Piotrowicz, prezes zarządu Południowej Oficyny Wydawniczej i prezes zarządu Stowarzyszenia Mediów Lokalnych.

Dzięki współpracy z firmą Google, nasze portale mogą współtworzyć też wyjątkowe wydarzenia. 2 marca odbędzie się II Ogólnopolskie Forum Mediów Lokalnych Lokalsi 4,0. Wydarzenie zakończy uroczysta Gala wręczenia nagród w konkursie dziennikarskim “Local e-Journalism Awards 2021”

Pomóż nam tworzyć lepszy dla Ciebie portal

Showcase jest tylko jednym z elementów, który ma nam pomóc dotrzeć do Ciebie - drogi Czytelniku, z informacjami, których potrzebujesz. Nasi dziennikarze cały czas szkolą się w e-Journalism University, aby tworzyć lepsze treści, odpowiadające na Twoje potrzeby. 

Portal jarocinska.pl tworzymy dla Ciebie i chcielibyśmy robić to również z Tobą. Zależy nam bardzo na Twojej opinii. Stworzyliśmy ankietę, która ma nam pomóc zrozumieć jeszcze lepiej Twoje potrzeby. Jej wypełnienie zajmie kilka minut, a dla nas będą to cenne informacje, które pozwolą dopasować portal do Twoich potrzeb. 

Jak otrzymać wiadomości z jarocinska.pl stworzone dla Ciebie

Teraz możesz skorzystać z tego, że jarocinska.pl jest w programie Showcase i otrzymywać szybko dopasowane do siebie treści z naszego portalu. Jak to zrobić? Bardzo prosto: 

Wejdź teraz w podany link, naciśnij gwiazdkę obok nazwy naszego serwisu, żeby obserwować nas w Google News i Discover oraz otrzymywać nasze starannie wyselekcjonowane materiały Showcase w Wiadomościach Google: KLIKNIJ TUTAJ 

Tekst powstał przy udziale informacji ze strony Spidersweb. Tam znajdziesz więcej informacji na temat Showcase

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy