Reklama

Podwyżki w Kotlinie. Pensja wójta i diety radnych pójdą w górę

Opublikowano: wt, 30 lis 2021 10:47
Autor: | Zdjęcie: Elżbieta Rzepczyk

Podwyżki w Kotlinie. Pensja wójta i diety radnych pójdą w górę - Zdjęcie główne

Wspólne posiedzenie kotlińskich komisji rady | foto Elżbieta Rzepczyk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 19.740 zł - tyle po podwyżce ma zarabiać wójt Kotlina Mirosław Paterczyk. O 50% mają wzrosnąć również diety kotlińskich radnych.

19 punktów liczy porządek obrad dzisiejszej sesji Rady Gminy Kotlin. W porządku obrad jest ustalenie opłat za odbiór odpadów. Od Nowego Roku planowany jest wzrost stawek za śmieci.

Kotlin jest ostatnią gminą w naszym powiecie, w której będą uchwalane podwyżki. Wyższe wynagrodzenia uchwalono już burmistrzowi Jarocina Adamowi Pawlickiemu, burmistrzowi Jaraczewa Dariuszowi Strugale, burmistrzowi Żerkowa Michałowi Surmie i staroście Lidii Czechak. Zgodnie z propozycją pensja wójta Kotlina ma wzrosnąć z 9.900 zł do 19.470 zł brutto.

Podwyżki w Kotlinie. Pensja wójta i diety radnych pójdą w górę

Podwyżka diet radnych ma wynieść 50 procent. Radni podejmą uchwałę w sprawie Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2022 rok oraz Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na 2022 rok. Sesja rozpocznie się o godzinie 13.00 w Domu Kultury w Kotlinie.     
Przedstawienie porządku obrad.

Przyjęcie protokołu z XXXVI sesji Rady Gminy

Informacja Przewodniczącego Rady o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym.
Sprawozdanie Wójta Gminy z działalności w okresie międzysesyjnym oraz z wykonania uchwał Rady.
Podjęcie uchwały w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, ustalenia stawki takiej opłaty oraz określenia stawki opłaty podwyższonej.
Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie  regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Kotlin.
Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług  w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
Podjęcie uchwały w sprawie pokrycia części kosztów gospodarowania odpadami komunalnymi z dochodów własnych niepochodzących z pobranej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
Podjęcie uchwały w sprawie Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2022 rok.
Podjęcie uchwały w sprawie Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na 2022 rok.
Podjęcie uchwały w sprawie Rocznego programu współpracy Gminy Kotlin z organizacjami pozarządowymi oraz innymi  podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2022.
Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wysokości diet i kosztów podróży służbowych dla radnych i sołtysów.
Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia dla Wójta Gminy Kotlin.
Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie budżetu gminy Kotlin na rok 2021.
Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy.
Odpowiedzi na wnioski zgłoszone na poprzedniej sesji Rady.
Wolne głosy i wnioski.
Zamknięcie obrad.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 miesiące temu | ocena +1 / -6

  pisiory

  Kurski miał racje mowiac o polakach ze to ciemny lud. Podwyżki wprowadził Andrzej Duda!!! Ten ktory tez wygral wybory w gminie Kotlin!!! Wiec każdy pisior niech podziekuję długopisowi prezesa

 • 2 miesiące temu | ocena +8 / -0

  Mieszkanka Kotlina .

  Pewnie podwyżki . A śmieci we Wyszkach jak leżały tak leżą . Dziury w chodnikach takie że dziecko turbulencje we wózku ma zapewnione . A o tym że nic tu sie nie dzieje to nie wspomnę . Zero organizacji atrakcji dla mieszkańców Gminy Kotlin . Ważne że Gmina ma taras i na fajeczke będzie można wyjsc ☝️

 • 2 miesiące temu | ocena +8 / -0

  jarock zalogowany

  Prezydent Leszna 18500 zł brutto , wójt Kotlina 19470 zł brutto. Więcej porównań ?

 • 2 miesiące temu | ocena +11 / -0

  Mieszkanka gminy Kotlin

  To pewnie podwyżka za wybór mebli za prawie pół miliona i zamknięcie szkoły w Magnuszewicach. A dzieciom do dojazdów do szkoły nie ma z czego wójt dołożyć. No teraz już wiadomo dlaczego nie ma na to pieniędzy. Najpierw meble i taras a teraz to.

 • 2 miesiące temu | ocena +18 / -1

  Mieszkaniec kotlina

  To nie jest normalne, z punktu widzenia przeciętnego mieszkańca to rozbój w biały dzień nie rada powinna o tym decydować a ludzie którzy płaca podatki, uważam ze 1000zł podwyżki byłoby wystarczająco dosyć. Dla mnie to jest brak honoru bo wójt nie zasłużył sobie na takie wynagrodzenie

 • 2 miesiące temu | ocena +18 / -2

  mieszkaniec

  to nie pomyłka pensja ma wzrosnąć z 9900zł na 19900zł brutto,to się wiąże z jakimiś osiągnięciami w ostatnim roku na gminie Kotlin? pieniązkami z którymi nie wiadomo co zrobić?