Całkowity brak wyobraźni kieruje tymi, którzy po wypiciu alkoholu wsiadają za kierownicę pojazdów lub na rower. Część z nich stanowią niestety rowerzyści. Nie zdają sobie sprawy z konsekwencji, jakie wynikają z takiego zachowania.
Średzka policja podał, że w piątek funkcjonariusze z posterunku w Nowym Mieście zatrzymali do kontroli drogowej 32-letni mieszkańca gminy Nowe Miasto. Mężczyzna jechał rowerem drogą wojewódzką 436 w Klęce.
Pijany rowerzysta jechał drogą wojewódzką w Klęce. Otrzymał wysoki mandat
Cyklista nadmuchał 1,5 promila. Rowerzysta został ukarany mandatem w wysokości 2.500 zł.Przypomnijmy, że z początkiem 2022 roku, wprowadzono m.in. wyższe kary za jazdę po alkoholu. Rowerzyście po użyciu alkoholu między 0,2 a 0,5 promila grozi mandat w wysokości 1000 złotych, a z kolei jeżeli kierujący jest w stanie nietrzeźwości powyżej 0,5 promila alkoholu, mandat wynosi wówczas 2500 złotych.
W ubiegłym roku jarocińscy policjanci zatrzymali 68 osób za kierowanie w stanie nietrzeźwości i 4 za jazdę po alkoholu kolejny raz.
Co powoduje alkohol?
Picie alkoholu przez kierowcę, rowerzystę stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol:
• zmniejsza szybkość reakcji,
• ogranicza pole widzenia,
• powoduje błędną ocenę odległości i szybkości,
• powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację,
• powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.
Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.