Reklama

Pijany kierowca kilkunastotonową ciężarówką wjechał do centrum Jarocina

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Uniwersalne KWP w Poznaniu

Pijany kierowca kilkunastotonową ciężarówką wjechał do centrum Jarocina      - Zdjęcie główne

Pijany kierowca kilkunastotonową ciężarówką wjechał do centrum Jarocina | foto Uniwersalne KWP w Poznaniu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pijanego kierowcę ciężarówki w okolicy Jarocina wypatrzył inny uczestnik ruchu drogowego.

Reklama

Jednego z kierowców zaniepokoiło to, że ciężarówka wykonuje niebezpieczne manewry na drodze.

Jakie zagrożenie stanowi nietrzeźwy kierowca na drodze? Ogromne. Gdy kierowca z promilami „jedzie" samochodem ciężarowym z naczepą, skala zagrożenia jest jeszcze większa. Nawet nie chcemy sobie wyobrażać, do jakiej tragedii mogłoby dojść wczoraj wieczorem, gdyby inny kierowca nie zachował czujności i nie zareagował na widok jadącego zygzakiem pojazdu – relacjonuje st. asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy KPP w Jarocinie.      

Pijany kierowca kilkunastotonową ciężarówką wjechał do centrum Jarocina

   


Poinformował oficera dyżurnego policji, że w kierunku Jarocina jedzie samochód ciężarowy wraz z naczepą tzw. „wanną", którego kierowca zjeżdża, co chwilę na drugi pas jezdni stwarzając zagrożenie dla innych kierowców.  Potrol policji udał się we wskazanym kierunku.

Kierowca MAN-a został zatrzymany na ul. Moniuszki w Jarocinie, kilka minut przed godziną 21.00. - Policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości kierowcy, który wychodząc z kabiny niemal wypadł na ulicę. Badanie wykazało, że 38-letni mieszkaniec powiatu średzkiego ma w sobie ponad 2 promile alkoholu – informuje st. asp Agnieszka Zaworska, oficer prasowy KPP w Jarocinie.    

 
   
Pijany kierowca kilkunastotonową ciężarówką wjechał do centrum Jarocina.

   

 - Trudno opisać poziom bezmyślności tego kierowcy jak i poziom zagrożenia jakie swoim zachowaniem stwarzał na drodze – dodaje policjantka.  


Kiedy 38-latek wytrzeźwieje usłyszy zarzut za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Już stracił prawo jazdy.

 Mężczyźnie grożą dwa lata pozbawienia wolności.  
 
Za taki czyn prawo jazdy zatrzymane jest na minimum 3 lata. Sąd orzeknie nawiązkę nie niższą niż 5 tys. zł. - Podziękowania należą się kierowcy, który widząc zagrożenie stwarzane przez jadący przed nim pojazd, zareagował. Dzięki takiej postawie być może udało się zapobiec kolejnej ludzkiej tragedii – dodaje policjantka.Tak niewiele trzeba, aby doszło do tragedii. Jazda w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki są nieodwracalne

PAMIĘTAJMY!! Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Picie alkoholu przez kierowcę stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol:
•    zmniejsza szybkość reakcji
•    ogranicza pole widzenia
•    powoduje błędną ocenę odległości i szybkości,
•    powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację,
•    powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.   
        

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy