Każdy, kto siada za kierownicę samochodu będąc pod wpływem alkoholu, stanowi zagrożenie w ruchu drogowym. Pijanego kierowcę można porównać do igrającego z życiem. I to nie tylko własnym, ale także z życiem osób, które w tym samym czasie korzystają z tych samych dróg. Niestety wciąż nie brakuje osób, które siadają za kierownicą swoich pojazdów po tym, jak wcześniej pili alkohol.
Pijany kierowca BMW uderzył w zaparkowanego mercedesa
Policja w Jarocinie podała informację o kolejnym nieodpowiedzialnym kierowcy. W sobotę wieczorem funkcjonariusze zostali wezwani na ul. Kolejową w Witaszycach.
- Obywatel Mołdawii jadąc BMW uderzył w unieruchomionego mercedesa - mówi Jakub Rojewski z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.
Ile nadmuchał kierowca BMW?
Mężczyzna nadmuchał 2,4 promila alkoholu. Został zatrzymany przez policjantów. Kiedy wytrzeźwiał usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.Teraz obywatela Mołdawii czeka jeszcze rozprawa sądowa. Zgodnie z prawem grozi mu za to kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Ponadto za jazdę na „podwójnym gazie” sąd może orzec wobec niego także utratę uprawnień do kierowania na okres od 3 do 10 lat oraz wysokie świadczenie finansowe.
Co powoduje alkohol?
Picie alkoholu przez kierowcę, rowerzystę stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol:• zmniejsza szybkość reakcji,
• ogranicza pole widzenia,
• powoduje błędną ocenę odległości i szybkości,
• powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację,
• powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.
Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.