Pomysłodawcą zorganizowania tego misterium pasyjnego był właśnie burmistrz. W rolę aktorów wcielili się mieszkańcy gminy Jaraczewo, a wśród nich nie tylko Bartosz Banaszak, ale i sekretarz Dawid Wyremblewski, radni gminni i powiatowi.
W organizację całego przedsięwzięcia włączyli się także proboszczowie lokalnych parafii na czele z ksiądz Rafałem Cywińskim z Cerekwicy Starej, Urząd Miasta i Gminy w Jaraczewie, Gminny Ośrodek Kultury w Jaraczewie, Biblioteka Publiczna Gminy Jaraczewo, Hufiec ZHP Jarocin, a także druhowie z OSP Jaraczewo i Wojciechowo, którzy zadbali również o bezpieczeństwo aktorów i widzów, których do parku przyszło naprawdę sporo. Pogoda była również idealna, aby spędzić ten wieczór na świeżym powietrzu. Przygotowania do tego wydarzenia trwały blisko miesiąc.
- Wyszło nam naprawdę pieknie. Ludzie byli wzruszeni, cześć płakało.To zasługa całej naszej społeczności. Naprawdę dawno nie widziałam tak zaangażowanych ludzi - podkreśla Katarzyna Świderska, która niedawno, bo na początku lutego, objęła funkcję dyrektorki Gminnego Ośrodka Kultury w Jaraczewie.
"Każdy wkład był ważny i niezastąpiony. Szczególne podziękowania kieruję do organizatorów i aktorów - byli to mieszkańcy naszej gminy, którzy z ogromnym zaangażowaniem i poświęceniem przygotowali Misterium i wspaniale odegrali swoje role. Było to piękne i wyjątkowe wydarzenie, które pozwoliło nam głęboko przeżyć ostatnią drogę Pana Jezusa. Serdecznie dziękuję wszystkim za tak liczny udział w tym wyjątkowym wydarzeniu i wspólne przeżycie tego duchowego doświadczenia" - napisał na swoim fanpage'u.
Po sukcesie inscenizacji męki i śmierci Chrystusa organizatorzy zapowiadają, że zostanie ona przygotowana również w przyszłym roku.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.