Reklama

Pieniądze od wojewody dla poszkodowanych w nawałnicy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W połowie lutego niszczycielska nawałnica przeszła nad powiatem jarocińskim. Najbardziej ucierpiały gminy Jaraczewo i Żerków. W tej ostatniej jest najwięcej strat. Ponownie niszczycielski żywioł dotknął Lgów. Czy mieszkańcy otrzymali zapowiadane wsparcie finansowe?

Reklama

Ponownie niszczycielski żywioł dotknął Lgów. Silny wiatr rwał dachy z domów i budynków gospodarczych, niszcząc 50 budynków.

W pierwszej kolejności z pomocą mieszkańcom ruszyli strażacy. Samorząd powołał komisję do szacowania szkód. Zniszczenia odnotowano we Lgowie, Gęczewie, Dobieszczyźnie, Suchej, Brzóstkowie, Chwałowie.

- Na tę chwilę wpłynęło około 20 wniosków o pomoc. Wystąpiliśmy już do Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu z wnioskiem o wypłatę środków z rezerwy celowej budżetu państwa na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Jeżeli chodzi o pomoc z urzędu wojewódzkiego, to jeszcze nic nie otrzymaliśmy - mówiła wtedy Czesława Grodzka, kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żerkowie.

Pomoc finansowa dla poszkodowanych w nawałnicy z gminy Żerków

-W gminie Żerków oprócz 6tyś. nic nie wypłacili do tej pory, żadnych pieniędzy na odbudowę po wichurze - napisał do nas pan Sławomir. - Miejsko-gminny ośrodek pomocy społecznej zajmuje się ściemnianiem i wciąż odpowiada, że wojewoda nadal nic nie dał. Możecie sprawdzić jak naprawdę wygląda sytuacja?

Zwróciliśmy się z pytaniem do Urzędu Wojewódzkiego, by ustalić na jakim etapie obecnie jest pomoc dla gminy.

Jak poinformowała Nina Swarcewicz z Biura Prasowego Oddział Mediów i Komunikacji Społecznej Gabinetu Wojewody, gmina Żerków do dziś otrzymała dotację z budżetu państwa w wysokości 50.000,00 zł (zasiłki celowe do 6 tys. zł - pomoc doraźna), oraz w wysokości 22.000,00 zł (zasiłki celowe do 200 tys. zł - odbudowa/remont budynków mieszkalnych).

Dodatkowo w Ministerstwie Finansów na decyzję oczekuje wniosek Wojewody, w którym ujęty jest wniosek gminy Żerków na kwotę 34.000,00 zł (zasiłki celowe do 200 tys. zł - odbudowa/remont budynków mieszkalnych). W analizie Wydziału Polityki Społecznej znajduje się również wniosek żerkowskiego samorządu o zasiłki celowe na odbudowę/remont budynków gospodarczych, dodaje Swarcewicz.

ZOBACZ TEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy