Reklama

Konkurs "Dziewczyna Roku’ 93". Jak prezentowały się kandydatki w konkursie Gazety Jarocińskiej? [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Wspomnień czar. Cofamy się w czasie do roku 1994, aby pokazać Wam jak wyglądał wspaniały konkurs, który wyłonił Dziewczynę Roku' 93.

Reklama

W latach 90. Gazeta Jarocińska zapoczątkowała konkurs “Dziewczyna Roku”. Było to niesamowite wydarzenie, organizowane na naprawdę wysokim poziomie. Pokazy mody, jury, koncerty itd. Przepiękne kandydatki prezentowały się w najróżniejszych strojach. Przypomnijmy sobie jak to było. 

Rozpoczęcie jarocińskiego konkursu Dziewczyna Roku' 93

Konkurs “Dziewczyna Roku’ 93” odbył się 7 stycznia 1994 roku. Wówczas Jarociński Ośrodek Kultury przeżył ogromne oblężenie. Jak czytamy w wydaniu z tamtego roku:

- Kilka minut przed rozpoczęciem koncertu dosłownie tłum ludzi bez biletów bezskutecznie usiłował dostać się do już i tak napchanego JOK-u. Później młodzi ludzie nie powstrzymali się nawet przed wybiciem okna, by wziąć udział w imprezie.

Zainteresowanych tym wydarzeniem było mnóstwo osób. Na sali pojawił się kabaret ELITA z Wrocławia, który bawił gości, a także przedstawił poszczególne kandydatki.

Kandydatki na Dziewczynę Roku' 93 w Jarocinie 

 1. Magdalenę Galewską,
 2. Dorotę Szymańską,
 3. Annę Weber,
 4. Julittę Zalewską,
 5. Justynę Robak,
 6. Ewę Piaszczyńską,
 7. Danutę Musielak,
 8. Agnieszkę Góralczyk,
 9. Izabelę Gajewską,
 10. Katarzynę Kucner,
 11. Paulinę Kmieciak,
 12. Sylwię Turowską,
 13. Małgorzatę Zdunek,
 14. Annę Woelkę,
 15. Joannę Kubicką
Dziewczyny wystąpiły w garsonkach, a także w strojach sportowych, do których brzmiał utwór specjalnie skomponowany na tę okazję przez Bogusława Harendarczyka, wieloletniego dyrektora JOK-u. Podczas prezentowania sukienek wieczorowych musiały się przedstawić. Następnie jury wybrała finałową “10”. Nie było to łatwe.

Finałowa "10" i "5" Dziewczyny Roku' 93 w Jarocinie

Drugą część wydarzenia otworzyła grupa THE ILLEGALS, która zagrała utwory zespołu The Beatles. Następnie wyłoniono finałową “10”, czyli:

 1. Magdalenę Galewską,
 2. Dorotę Szymańską,
 3. Annę Weber,
 4. Julittę Zalewską,
 5. Justynę Robak,
 6. Danutę Musielak,
 7. Katarzynę Kucner,
 8. Paulinę Kmieciak,
 9. Annę Woelkę,
 10. Joannę Kubicką
Potem zaprezentowano kolekcję mody jesienno-zimowej i ogłoszono finałową “5”:

 1. Magdalenę Galewską,
 2. Danutę Musielak,
 3. Katarzynę Kucner,
 4. Paulinę Kmieciak,
 5. Joannę Kubicka
Te kandydatki musiały stawić czoła pytaniom przygotowanym przez Agnieszkę Pilarczyk i Iwonę Kasprzak. Jedna z dziewczyn musiała odpowiedzieć, na co by wydała 1 miliard złotych (Aktualnie byłoby to o 4 zera mniej - czyli 100 tys. zł), gdyby taką sumę wygrała na loterii. Z kolei inna opowiadała o cechach, jakie ceni w człowieku. Później nastąpiła przerwa, a po niej licytacja złotego serduszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, które kupił Pan Roman za 8,8 mln zł (880 zł)

Kto został Dziewczyną Roku' 93? 

W końcu przyszedł czas na wyczytanie poszczególnych tytułów. Finałowa piątka pojawiła się na estradzie, gdzie stał ogromny tron przygotowany dla Dziewczyny Roku. Wówczas przewodniczący jury, zaczął odczytywać wyniki:

 • Miss GJ - Justyna Robak,
 • Miss Foto - Magdalena Galewska,
 • Miss Publiczności - Joanna Kubicka,
 • I Wicemiss - Paulina Kmieciak,
 • I Wicemiss - Joanna Kubicka,
 • Dziewczyna Roku - Magdalena Galewska
Wybór jury spotkał się z aprobatą. Jednak niektórym było żal, że miss nie jest z Jarocina, tylko z Pleszewa. Magda została ukoronowana przez Renatę Jeżewicz (I Wicemiss Polski). Były gratulacje, kwiaty i nagrody - główna był kolorowy telewizor. W oczach szesnastoletniej wtedy miss, widać było radość, zaskoczenie i łzy. 

- Przede wszystkim dziękuję, że mogłam tu być. Dziękuję publiczności i jury za wybór, którym jestem bardzo mile zaskoczona. Nie spodziewałam się, że zostanę Miss, tym bardziej, że jest to konkurs Ziemi Jarocińskiej, a ja jestem z Pleszewa. Sama impreza bardzo mi się podobała i jeżeli kiedyś nadarzy się szansa brania udziału w podobnych wyborach to skorzystam z niej - mówiła Magdalena Galewska.

Jednak bardziej zaskoczona była Joanna, na którą ze względu na młody wiek i tytuł Dziewczyny Roku spłynął obowiązek reprezentowania naszego miasta w półfinale Miss Polonia’ 94. Imprezę zakończyły wspólne zdjęcia wszystkich dziewcząt i toast na cześć zwyciężczyni. 

W ostatnich latach Gazeta i portal jarocinska.pl organizowały między innymi wydarzenie Dziewczyna Lata [ZOBACZ TUTAJ].

Czy chcielibyście, żeby Gazeta Jarocińska ponownie zorganizowała taki konkurs? Dajcie znać w komentarzach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy