Reklama

Pieniądze na wymianę pieców. Maksymalnie można otrzymać 5 tysięcy zł

Opublikowano: 17 kwietnia 2021 05:52
Autor: | Zdjęcie: uniwersalne jarocinska.pl

Pieniądze na wymianę pieców. Maksymalnie można otrzymać 5 tysięcy zł - Zdjęcie główne

Pieniądze na wymianę pieców. Maksymalnie można otrzymać 5 tysięcy zł | foto uniwersalne jarocinska.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dofinansowania do wymiany pieców mogą otrzymać mieszkańcy gminy Kotlin. Składanie wniosków rozpocznie się w maju.

Reklama

To już drugie podejście samorządu do programu wymiany pieców. Kotlińscy radni uchwałę o dotacji podjęli pod koniec stycznia. Niestety została unieważniona przez  Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu. Teraz przyjęli kolejną, w której  uwzględnili zmiany wskazane przez organ kontrolny.
W przyjętej uchwale precyzyjnie określono dofinansowanie.

Z zapisów wynika, że dotacja będzie udzielana w wysokości 50% kosztów inwestycji, ale nie więcej niż 5 tys. zł.  Inwestycja może być realizowana dopiero po podpisaniu umowy z samorządem.

 

Uchwała wejdzie w życie po upływie 14 dni od jej ogłoszenia. Kotlińscy urzędnicy twierdzą, że o dotacje będzie się można ubiegać w maju.    

To kolejne działanie kotlińskiego samorządu, które ma poprawić jakość powietrza. Wójt Mirosław Paterczyk podpisał niedawno umowę z jarocińską spółką Osmoze. Jej dron zagląda do kominów mieszkańców Kotlina. Specjalne czujniki rejestrują szkodliwe substancje, które mogą znajdować się w dymie.
 

Dotacja będzie udzielana do wymiany kotłów/pieców niskosprawnych na niskoemisyjne źródła ciepła poprzez zakup i montaż nowych:


- kotłów gazowych
- kotłów olejowych
- zakup pompy ciepła
- wysokosprawnych kotłów klasy 5. na paliwa stałe

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. 

 


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.