Reklama

Pieniądze dla gmin z Polskiego Ładu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pexels

Pieniądze dla gmin z Polskiego Ładu - Zdjęcie główne

foto pexels

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki drugiego naboru do Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Łączna kwota dofinansowania na naszym terenie wynosi 58.420.000 zł.

Reklama

Wczoraj premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki drugiego naboru do Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Łączna kwota dofinansowania na naszym terenie wynosi 58.420.000 zł.

- Droga do pomijania małych miejscowości to jest droga donikąd – podkreślił premier Mateusz Morawiecki w trakcie konferencji, podczas której ogłosił wyniki drugiego naboru. - Dla nas nie ma małych powiatów. Nie ma małych gmin. Wszystkie one są wielkie, wszystkie są ważne, bo w każdej z nich są wielkie sprawy i w każdej żyją polskie rodziny. Polska jest jedna, dlatego dla wszystkich gmin i wszystkich powiatów, dla wszystkich miast i wszystkich wiosek ten program ma stworzyć nowe perspektywy cywilizacyjne - dodał.

 

Polski Ład. Ile i na co otrzymały gminy?

Jarocin

  • Budowa drogi do terenów inwestycyjnych w miejscowości Golina - 26.600.000,00 zł. Koszt zadania oszacowany został na 28 mln zł. Na  wykonanie tego przedsięwzięcia gmina musi zabezpieczyć w swoim budżecie 1.400.000 zł. Droga połączy drogę krajową nr 15 w Golinie przez ulicę Asfaltową do drogi na Obrę w kierunku terenów inwestycyjnych.
  • Rozbudowa i przebudowa Przedszkola Publicznego w Mieszkowie i utworzenie oddziału żłobkowego - 4.250.000,00 zł. Koszt zadania wynosi 5 mln zł. Dzięki dofinansowaniu gmina Jarocin wyda na realizację zadania 750 tys. zł. Docelowo w ramach przedsięwzięcia ma powstać jednokondygnacyjny obiekt podzielony na część żłobkową i przedszkolną. Strefa przedszkolna zostanie przebudowana w starej części, gdzie powstanie nowy oddział przedszkola. Dodatkowo zostanie przebudowana część kuchni.

 

Jaraczewo

  • Modernizacja Stacji Uzdatniania Wody w Noskowie i Górze - 4.750.000,00 zł

 

Żerków

  • Budowa ciągów komunikacyjnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie nowo powstałego osiedla domów jednorodzinnych w miejscowości Żerków - 4.465.000,00 zł
  • Przebudowa dróg gminnych na terenie Gminy Żerków - 4.655.000,00 zł

 

Kotlin

  • Budowa zbiorczej sieci kanalizacji sanitarnej w Kurcewie, Budowa kanalizacji sanitarnej we wsi Orpiszewek gmina Kotlin, Przebudowa infra. wod.-kan. w Kotlinie - 8.000.000,00 zł

 

Nowe Miasto

  • Budowa stacji uzdatniania wody w miejscowości Boguszyn - 5.700.000,00 zł

 

Pieniądze dla powiatu jarocińskiego

  • Przebudowa dróg na terenie powiatu jarocińskiego polegająca na dobudowie ścieżek rowerowych - 5.225.000,00 zł. W wyniku realizacji zadania w każdej gminie wchodzącej w skład powiatu jarocińskiego powstaną ścieżki rowerowe o łącznej długości ok. 5,36 km tj. przy drodze powiatowej na odcinku Słupia – Wola Książęca, na odcinku Łuszczanów – Kadziak, na odcinku Góra – Zalesie, na odcinku Żółków – Ludwinów. 
  • Budowa wewnętrznej drogi do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie wraz z utwardzeniem terenu - 1.615.000,00 zł. Zakres rzeczowy obejmuje budowę ok. 279 m drogi dojazdowej do szkoły z kostki brukowej oraz utwardzenie terenu o powierzchni ok. 1.725 m2 z płyt betonowych ażurowych i kostki brukowej.
  • Przebudowa dróg na terenie powiatu jarocińskiego: Kotlin-Wilcza i Radlin-Radliniec - 10.450.000,00 zł. W wyniku realizacji zadania przebudowie ulegnie łącznie ok. 5,2 km dróg.

 

Uważacie, że czegoś jeszcze brakuje w naszym powiecie? Jakiejś drogi rowerowej, placu zabaw? Podzielcie się opiniami w komentarzach.

 

ZOBACZ TEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy