Reklama

Park w Wilkowyi będzie rewitalizowany. Prace mają ruszyć jeszcze w tym roku

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Gmina Jarocin

Park w Wilkowyi będzie rewitalizowany. Prace mają ruszyć jeszcze w tym roku - Zdjęcie główne

foto Gmina Jarocin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Jarocin planuje zrewitalizować zabytkowy park w Wilkowyi. Prace, jak zapewnia gmina, mają ruszyć jeszcze w tym roku.

Reklama

Gmina Jarocin dba o tereny zielone, tym razem opracowywany jest projekt budowlano-architektoniczny dotyczący zabytkowego parku w Wilkowyi.

 

Park w Wilkowyi rewitalizowany

Umowa zawarta pomiędzy gminą Jarocin a firmą Strefa Zieleni z Kościana zakłada opracowanie projektu budowlano–architektonicznego dotyczącego rewaloryzacji zabytkowego parku w Wilkowyi wraz z wykonaniem kosztorysu inwestorskiego, ofertowego oraz uzyskaniem odpowiednich pozwoleń i uzgodnień z Wojewódzkim Wielkopolskim Konserwatorem Zabytków w Poznaniu. 

 

Park w Wilkowyi. Co zostanie zrobione?

Dokumentacja obejmować będzie rewitalizację 0,66 ha parku, który wpisany jest do rejestru zabytków województwa wielkopolskiego jako ogród plebański. Rewitalizacja parku w Wilkowyi pozwoli na przywrócenie walorów przyrodniczo-historycznych parku, a jej zakres obejmował będzie odtworzenie i budowę ścieżek parkowych w ich historycznym przebiegu. Projekt zakłada  nasadzenia  bylin, krzewów i pnączy, drzew, założenie trawników, montaż ławek i koszy na odpady. Prace rewitalizacyjne w zabytkowym parku ruszą jeszcze w tym roku.

 

ZOBACZ TEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy