Reklama

Pałac i park w Porębie zostaną sprzedane

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: www.polskiezabytki.pl

Pałac i park w Porębie zostaną sprzedane  - Zdjęcie główne

Pałac i park w Porębie zostaną sprzedane | foto www.polskiezabytki.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pałac w Porębie (gm. Jaraczewo) i przylegający do niego park planuje sprzedać samorząd powiatowy. W budynku znajduje się 9 lokali mieszkalnych.

Reklama

Park w Porębie został zniszczony w czasie nawałnicy w 2017 roku. Mieszkańcy gminy Jaraczewo wielokrotnie dopytywali się, kiedy samorząd powiatu  posprząta teren. Interweniowała w tej sprawie radna gminy Jaraczewo Barbara Pielucha z Wojciechowa. Na początku 2021 roku wicestarosta Katarzyna Szymkowiak obiecała, że teren zostanie uporządkowany. Tak też się stało.

- Prace wykonano na obszarze około 1 hektara. Polegały na usunięciu chwastów i samosiejów w postaci krzewów oraz drzew, których obwody pni na wysokości 5 cm nie przekraczały 50 cm - mówi wicestarosta.

Pałac i park w Porębie zostaną sprzedane

Cała nieruchomość wraz z budynkiem liczy 2,20 hektara. W zabytkowym pałacu znajduje się 9 lokali mieszkalnych. Samorząd przygotowuje się do sprzedaży parku i pałacu. Dlaczego powiat chce zbyć działkę z pałacem?

- Racjonalne gospodarowanie nieruchomością przy wynajmie komercyjnym lokali skutkuje tym, że koszty ponoszone przez właściciela obiektu nie mogą przewyższać dochodu osiąganego z najmu. Powiat w swoich zadaniach ustawowych nie ma prowadzenia gospodarki komunalnej. Zadanie to jest przypisane samorządowi gminnemu - wyjaśnia Katarzyna Szymkowiak.

Czy starostwo zabezpieczy interes lokatorów? Powiatowi urzędnicy odpowiadają, że z uwagi na wynajem komercyjny i brak możliwości wyodrębnienia samodzielnych lokali mieszkalnych, nie zachodzi obowiązek ochrony lokatorskiej.

UWAGA - NAGRAJ NAM TEMAT - Zobacz TUTAJ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.    

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy