Reklama

OSP Wolica Kozia świętowała swoje 90-lecie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Druhowie ochotnicy z Wolicy Koziej w weekend świętowali 90-lecie istnienia swojej jednostki.

Reklama

Ochotnicza Straż Pożarna z Wolicy Koziej obchodzi w tym roku jubileusz 90-lecia.

90-lecie OSP Wolica Kozia

Przemarszem od wieży widokowej zainaugurowano obchody 90-lecia powstania OSP Wolica Kozia. Uroczysty apel odbył się na placu przy świetlicy wiejskiej.

Przybyli zaproszeni goście: wójt gminy Aleksander Podemski, zastępca wójta Wiesław Schreiber, przewodniczacy Rady Gminy Waldemar Tomaszewski, przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej z Środy Wlkp st.kpt Daniel Pawłowski, komendant ochrony p-poż asp. szt. Mariusz Poll, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego w Środzie Wlkp Jarosław Krzemiński, sekretarz ZOP ZOSP RP Grzegorz Borowski, emerytowany prezes Zarzadu Oddziału Gminnego ZOSP RP Grzegorz Gogulski oraz poczty sztandarowe, delegacje sympatycy i mieszkańcy gminy Nowe Miasto nad Wartą i zaprzyjaźniona jednostka z OSP Chrzan.

Po odśpiewaniu hymnu narodowego uczczono chwilą ciszy pamięć strażaków którzy odeszli. Na ręce prezesa Dariusza Podgajskiego złożono podziękowania za zaangażowanie jednostki w życie mieszkańców wsi oraz gminy. Była też okazja do wręczenia odznaczeń za wysługę lat dla najstarszego druha Bronisława Janickiego, który w szeregi straży wstąpił 75 lat temu, Józefa Tadyszaka, który członkiem OSP jest już 40 lat oraz Wiesława Smektałę, będącegu druhem od 20 lat. Po okolicznościowych przemówieniach zaproszono przybyłych na strażacki poczęstunek.

 

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele jednosteo OSP z terenu gminy i nie tylko:
  • OSP Nowe Miasto nad Wartą
  • OSP Klęka
  • OSP Boguszyn
  • OSP Szypłów
  • Osp Chromiec
  • Osp Chrzan
  • Gmina Nowe Miasto nad Wartą
 

"Chcielibyśmy podziękować serdecznie wszystkim zaangażowanym w ten projekt oraz wszystkim przybyłym na obchody naszego 90-lecia"- piszą strażacy.

Uroczystości odbyły się w niedzielę 18 września. 

ZOBACZ TEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy