Reklama

Nowe place zabaw w gminie Nowe Miasto

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: gmina Nowe Miasto

Nowe place zabaw w gminie Nowe Miasto - Zdjęcie główne

plac zabaw na "Zdrojach" | foto gmina Nowe Miasto

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Nowe miasto podpisała umowę z samorządem województwa wielkopolskiego na dofinansowanie urządzenia miejsc rekreacji w dwóch wioskach.

Reklama

Gmina Nowe Miasto nad Wartą podpisała w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu umowę o przyznanie wsparcia finansowego urządzenie miejsc rekreacji. 

Nowe place zabaw w gminie Nowe Miasto

Jak przekazują władze gminy, dwa place zabaw zostaną urządzone w Chociczy i jeden w Dębnie. Mają zostać wyposażone w nowoczesne urządzenia, co przyczyni się do aktywnego, bezpiecznego i przyjemnego spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież.

„Na terenie gminy Nowe Miasto nad Wartą większość placów zabaw jest drewnianych i ma już za sobą ponad 10 lat eksploatacji, dlatego rozpoczęliśmy i kontynuujemy ich wymianę. Preferujemy obecnie trwalsze konstrukcje metalowe z dodatkiem tworzyw sztucznych." – mówi Wiesław Schreiber zastępca wójta gminy Nowe Miasto nad Wartą

W skład wyposażenia placów zabaw wejdą:

 • w Dębnie - zestaw zabawowy, huśtawka wahadłowa, karuzela, tablica informacyjna, kosz do segregacji odpadów.
 • w Chociczy - zestaw zabawowy, huśtawka wahadłowa, karuzela, huśtawka wagowa (2 szt.), konstrukcja zabawowa wolnostojąca, bujak sprężynowy (5 szt.), piaskownica, ławki (2 szt.), tablica informacyjna, kosz do segregacji odpadów.                                      
 • w Chociczy - zestaw zabawowy, zjazd linowy, huśtawka wahadłowa (2 szt.), karuzela, huśtawka wagowa, ławki (2 szt.), tablica informacyjna, kosz do segregacji odpadów.                                                                                                                                                                              
Wartość projektu to 293.481 zł. Gminie przyznano dofinansowanie w wysokości 151.353 zł. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej (EFROW). Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach strategii rozwoju lokalnego, wdrażanej przez Lokalną Grupę Działania - „Z Nami Warto”. Realizacja zadania przewidziana jest do listopada bieżącego roku.

Gmina zamierza również dokonać wymiany urządzeń zabawowych w ramach środków wyodrębnionych dla funduszy sołeckich, zaplanowanych przez mieszkańców, na placach zabaw w następujących miejscowościach:

 • Boguszyn
 • Teresa (Sołectwo Chocicza)
 • Klęka
 • Kolniczki
 • Kruczyn
 • Komorze
 • Nowe Miasto
 • Dębno (budowa siłowni napowietrznej)

 

 

ZOBACZ TEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy